Veľkonočné sviatky ROZHODNÚ o situácii na Slovensku: Rady odborníkov, ktoré nás ZACHRÁNIA

01.04.2021

Ľudia by cez Veľkú noc mali obmedziť stretnutia, odložiť tradičnú šibačku a oblievačku a na bohoslužbách sa zúčastniť len virtuálne. Vyzýva na to konzílium odborníkov, ktoré vydalo desať odporúčaní pre veľkonočné sviatky.

Verejnosť upozorňuje, že hoci sa situácia s pandémiou nového koronavírusu na Slovensku pomaly zlepšuje, stále je vážna. Apeluje preto na zodpovednosť ľudí.

Čítajte tiež: Desivá PREDPOVEĎ rizika ZÁVAŽNÉHO priebehu KORONAVÍRUSU: SPOZNÁTE ho podľa tohto TYPU chôdze

Prevencia nadovšetko

Ľudia by počas sviatkov nemali cestovať mimo svojho okresu a chrániť by sa mali nosením rúšok aj vonku.

"Nenavštevujme ani očkovaných starých rodičov a rodičov," odporúčajú odborníci.

Vyzývajú tiež na rešpektovanie 14-dňovej karantény svojich príbuzných, ktorí sa vrátili zo zahraničia, a ich registrovanie v takzvanej e-hranici. Konzílium radí oddychovať v prírode a športovať bezpečne, teda individuálne a v prírode.

Nepokazme si to!

Slovensko má podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa nádej, aby sa epidemiologická situácia v súvislosti s novým koronavírusom zlepšila. Závisieť to však podľa neho bude od správania sa občanov počas veľkonočných sviatkov. Chápe, že bude ťažké vzdať sa stretnutí s rodinou a priateľmi, spoločnej oslavy viery či tradičnej šibačky a oblievačky, je to však podľa neho potrebné urobiť. 

"Po Vianociach sme všetci videli, akú veľkú cenu môžeme zaplatiť za pár bezstarostných dní. Nedopusťme, aby sa to zopakovalo," zdôraznil v otvorenom liste.

Súčasné protipandemické opatrenia sú podľa hlavného hygienika nastavené dostatočne, je však dôležité, aby ich ľudia dodržiavali.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie prevencia Veľká noc

01.04.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Zdroj: TASR

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia