Bilancia Dňa narcisov 2019: Slováci darovali vyše milióna eur

24.05.2019

Predbežný hrubý výnos tohtoročnej zbierky Dňa narcisov 1 060 000 eur bude počas roka použitý na veľa užitočných a už aj rozbehnutých projektov, ako sú napríklad bezplatná onkologická poradňa, Rodinná týždňovka, relaxačné pobyty pre pacientov či jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi. Na utorňajšej tlačovej besede o tom informovala výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine (LPR) Eva Kováčová.

 

„Napriek nepriaznivému počasiu, ktoré prevládalo celý deň zbierky, nás doterajší rekordný výnos mimoriadne teší,“ povedala výkonná riaditeľka LPR. Čistý výnos zbierky bude upravený o výnosy výsledkov spracovaných mobilnými operátormi zo zasielania SMS správ do dvoch mesiacov od jej konania sa.

Čítajte viac: Antiperspirant - najhorší kozmetický vynález? Vedkyňa prezradila, aký obludný účinok môže mať

Do Dňa narcisov bolo tento rok zapojených 786 spoluorganizátorov, ktorí zastrešovali 15 493 dobrovoľníkov v uliciach Slovenska. V rámci komunikačnej kampane prináša LPR každoročne nové posolstvo. Tento rok bola zbierka v znamení konceptu Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis, ktorý hovorí o tom, že za každým narcisom je príbeh.

Rakovinu má až 220-tisíc Slovákov

Ako ďalej uviedla Kováčová, na Slovensku ročne pribúda 34 000 nových pacientov s diagnózou rakoviny. Celkovo je ich u nás evidovaných 220 000. Z výnosu Dňa narcisov sa podľa Kováčovej pravidelne podporujú aj aktivity zamerané na poskytovanie informácií pre verejnosť v oblasti prevencie. Prezidentka LPR Eva Siracká v tejto súvislosti uviedla, že takmer za 30 rokov činnosti urobili v oblasti prevencie veľké pokroky s pozitívnymi ohlasmi u verejnosti, no aj napriek tomu naďalej považuje prevenciu za najväčšiu z priorít.

Fotogaléria


Tagy:
deň narcisov 2019

24.05.2019  |  Foto: TASR/Henrich Mišovič  |  Zdroj: TASR

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia