Dajú do pozoru žalúdok pred spaním: Najhoršie HRIECHY, ktoré zväčšia BRUCHO na počkanie

27.10.2020

Dobiehate večer veci, na ktoré vám cez deň nezostal čas? Váha by vám to mohla časom spočítať! Navyše si koledujete o nafúknuté brucho zväčšené o pár centimetrov. Namiesto oddychu bude žalúdok zvádzať boj s ťažko stráviteľným jedlom.

Nadúvanie môže prameniť z viacerých problémov. Môže byť za tým konzumácia nadmerného množstva vlákniny, zápcha, citlivosť čriev, syndróm dráždivého čreva (IBS) alebo konzumácia potravín s vysokým obsahom FODMAP (fermentovateľné oligosacharidy, disacharidy, monosacharidy a polyoly), ako uvádza Johns Hopkins Medicine. Zatiaľ čo večerné hodiny sú určené na oddych a dobrý spánok, tieto plány vám môžu zmariť určité jedlá, ktoré dajú do pozoru nielen celý žalúdok. 

Čítajte tiež: SPÁNOK ako nepriateľ: Varovné signály, kedy sa zo zdravého návyku stáva nebezpečný ŠKODCA!

1. Sekaná alebo pečené mäso s omáčkou

Sekaná je klasické jedlo, ktoré síce dobre chutí, no bohužiaľ, môže spôsobiť nepríjemné pocity. Zvyčajne sa pripravuje z tučnejšieho mletého hovädzieho mäsa. Podobne aj pečené mäso je nezdravým kúskom mäsa s viditeľným obsahom tuku a asi 50 percentami celkových kalórií pochádzajúcich z tuku. A čo by to bolo za mäso bez omáčky?

Tieto bohaté mastné jedlá možno považovať za našich nepriateľov, pokiaľ ide o trávenie. Problémom je, že ho spomaľujú. Jedlo s väčším množstvom tukov spôsobuje pocit plnosti a nafúknutosti a v niektorých prípadoch aj nevoľnosť, ako zistila recenzia z apríla 2016 v Advanced Biomedical Research. Aby toho nebolo málo, zvyčajne v šťavách, ktoré sa podávajú s mäsom, sa nachádza vyšší obsah sodíka. Pri konzumácii slaných jedál zadržiava naše telo viac vody, a to prispieva k nadúvaniu.

2. Čili a strukoviny

Nie je nič horšie ako ukončiť deň miskou s čili papričkami. Výsledkom budú zahnané chute, no k tomu aj pocit plynatosti a nafúknutia. Fazuľa a strukoviny sú dobrým zdrojom vlákniny, no ide o typ vlákniny s názvom alfa-galaktozidy, čo je druh oligosacharidu. Práve tento typ vlákniny je hlavnou príčinou nepríjemného pocitu v bruchu, ako je vysvetlené v recenzii z apríla 2018 v časopise Critical Reviews in Food Science and Nutrition. Tieto typy vlákniny odolávajú tráveniu, takže sa ďalej fermentujú v našom gastrointestinálnom trakte, čo spôsobuje hromadenie plynov, teda plynatosť. Avšak, výhody fazule a strukovín prevažujú nad ich vedľajšími účinkami. Len si ich dajte radšej počas dňa ako vo večerných hodinách. 

3. Krížová zelenina

Aj výber zeleniny na večeru je dôležitý, ak sa nechcete cítiť ako balón! Kel, brokolica, kapusta, karfiol a ružičkový kel sú všetko krížová alebo krížokvetná zelenina, čo znamená, že obsahujú rafinózu, komplexný sacharid, ktorý je fermentovaný v našich vnútornostiach, čo vedie k zvýšenej produkcii plynu. Ak po konzumácii takejto zeleniny pociťujete plynatosť, nadúvanie a je vám nepríjemne, je to bežné. 

TIP: Ak sa nechcete vzdať tejto zeleniny, nepríjemný pocit v bruchu môžete zmierniť menšími dávkami tohto jedla. Dôkladne jedlo žujte a buďte stále hydratovaní. 

4. Mrazené večere

Sú rýchle a jednoduché na prípravu. Výsledkom je však nafúknuté brucho a pribúdajúce centimetre v oblasti pása. Môže za to vysoký obsah sodíka. Podľa American Heart Association to tiež nie je dobré pre vaše srdce. Ak mávate hektické dni a chcete si dať mrazenú večeru, vyberte si tú, ktorá obsahuje menej ako 500 alebo 600 miligramov na jednu porciu.  

5. Klobása

Vysoký obsah tukov a sodíka. Táto kombinácia v klobáse spomalí trávenie a spôsobí zadržiavanie vody v tele. Často sa spája s kyslou či kvasenou kapustou, ktorá prirodzene obsahuje probiotiká, vynikajúce pre vaše črevá

Fotogaléria


Tagy:
potraviny jedlo brucho nadúvanie

27.10.2020  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia