Baktéria, ktorá môže nevedomky likvidovať váš sexuálny život: O tomto by mali muži vedieť!

20.06.2018

Erektilná dysfunkcia môže narušiť partnerské spolužitie a znížiť spokojnosť vo vzťahu. Mnohí muži sa za svoj sexuálny problém hanbia a neradi o ňom otvorene hovoria, dokonca aj pred lekárom. O to viac môžu byť prekvapení, keď si vypočujú diagnózu.

Príčinou erektilnej dysfunkcie môže byť aj chlamýdiová infekcia, informuje Medicalnewstoday.com. Stáva sa to vtedy, keď chlamýdie u mužov infikujú prostatu, čo vedie k prostatitíde (zápal prostaty).

Čítajte viac: Odhaľte, čo napovie farba spermií: Prezradí aj to, čo nechcete vedieť!

Chlamýdiami sa môžete nakaziť počas nechráneného pohlavného styku. Keďže infekcia často prebieha aj v bezpríznakovej forme, mnohí ani netušia, že sú nositeľmi týchto baktérií a potenciálne rizikovými sexuálnymi partnermi.

Infekcia sa môže prejaviť až neskôr

Baktérie vyvolávajú urogenitálne zápaly, ktoré môžu byť príčinou neplodnosti. U mužov môžu viesť k chronickej prostatitíde až erektilnej dysfunkcii. Prvé príznaky infekcie sa zvyčajne prejavia až niekoľko týždňov od nakazenia. Symptómy ochorenia najčastejšie zahŕňajú pocit pálenia pri močení, výtok z penisu alebo vagíny či bolesť a opuch semenníkov u mužov.

Ľudia, ktorí majú podozrenie, že sa nakazili chlamýdiami, by mali vyhľadať lekára a prekonzultovať svoje ochorenie so sexuálnym partnerom, ktorý môže nevedomky šíriť infekciu ďalej. Lekár pacientom naordinuje antibiotickú liečbu vrátane dočasnej sexuálnej abstinencie, prevencia je však namieste aj po prekonaní infekcie, pretože liečba neznižuje riziko opätovného nakazenia.

Fotogaléria


Tagy:
erektilná dysfunkcia chlamýdie zápal prostaty prostatitída

20.06.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Diskusia