Dali si konzervu zelených fazuliek a ostali paralyzovaní: Toto sa môže stať komukoľvek!

15.03.2018

Nebezpečné varovanie manželov vás môže dostať do pozoru! Päť mesiacov ostal manželský pár doslova pripútaný na nemocničné lôžko po tom, ako zjedol plechovku zelených fazuliek. Dvojica sa otrávila jedným z najsilnejších toxínov. Najhoršie na tom je, že sa to môže stať komukoľvek!

Lekári z Lipska upozorňujú verejnosť na vzácny toxín, o ktorom by ste mali vedieť. Každý rok sa v Nemecku zaznamenáva okolo 10 prípadov botulizmu. Rovnaký letálny neurotoxín sa používa v kozmetických injekciách botoxu - ale v oveľa menších dávkach a na paralyzovanie svalov v tvári. Tentokrát sa však dostal do jedla!

Šokujúce prejavy choroby

Štyridsaťsedemročná žena trpela závratmi, dvojitým videním, klesajúcimi viečkami a taktiež problémami s rozprávaním, ako sa uvádza na dailymail.co.uk. Podstúpila rôzne vyšetrenia, vrátane CT a MRI, no lekári nič nenašli. Medzitým sa jej však zhoršili neurologické symptómy. Nemohla už ani otvoriť oči a od krku dole bola paralyzovaná! Lekári na Universitätsklinikum Halle ju pripojili na stroj na podporu života, keďže jej pľúca začali zlyhávať.

Čítajte tiež: Krutá daň za lenivosť: Bežná činnosť vyvoláva jednu z najsmrteľnejších chorôb

Jej 51-ročný manžel sa o deň neskôr dostal do tej istej nemocnice s podobnými symptómami. Bol však schopný normálne chodiť, pretože skonzumoval "menšie množstvo" domácich zelených bôbov.

O botulizme začali lekári uvažovať až po tom, keď syn tohto manželského páru nebol hospitalizovaný a priznal sa, že nejedol tieto domáce konzervované bôby. Ako uviedli lekári v časopise, syn bol na ich spoločnej večeri, ale odmietol jesť fazuľu pre jej divný zápach.

Krvné testy u ženy odhalili prítomnosť botulotoxínu, ktorý v rokoch 2008 až 2012 zasiahol 113 ľudí v Európe. Testy však u muža boli nepresvedčivé. Lekári nepodali antitoxín, pretože uplynulo viac ako 72 hodín od požití "pravdepodobne otrávených fazulí". Nemecké zdravotné predpisy uvádzajú, že u pacientov, ktorí bojujú s botulizmom, sa majú podávať antitoxíny len prvých 24 hodín po požití toxínu.

V priebehu troch dní sa u muža vyvinula svalová slabosť vo všetkých končatinách. Následne bol umiestnený na mechanickú ventiláciu. Jeho manželka bola odstavená zo záchrannej mechanickej ventilácie po piatich a pol mesiacoch. Lekári ju prepustili po 11 mesiacoch, zatiaľ čo jej manžela po ôsmich mesiacoch. Symptómy nakoniec zmizli, avšak doteraz je žena slabá a trpí zlým duševným zdravím.

Čo je to za ochorenie?

Botuzlizmus síce nie je časté ochorenie, no o to závažnejšie. Spôsobuje ho baktéria Clostridium botulinum. Ak je strava nedostatočne tepelne upravená alebo ide o jedlo v konzerve, môže sa tvoriť jedovatý toxín - botulotoxín. Tento neurotoxický jed napáda nervovú sústavu človeka. Nesprávne konzervované potraviny, čo mohlo byť aj v prípade spomínaných zelených fazuliek, sa stávajú zdrojom infekcie, ktorá prenikla do jedla. Rizikové sú hlavne doma pripravované zaváraniny a mäsové konzervy. Preto je dôležité dodržiavať potrebnú hygienu, teplotu i dobu varu.

Fotogaléria


Tagy:
otrava toxín zelené fazuľky

15.03.2018  |  Foto: Thinkstock.com  |  Zdroj: Janka

Ďalšie články

Diskusia