ODPAD z čerešní, ktorý zmierni BOLESTI: Toto dokážu obyčajné kôstky!

01.07.2021

Symbol leta ako ho mnohí nepoznajú! Tentokrát nie je centrom pozornosti sladká chuť čerešní, ale ich kôstky, ktoré sa považujú za zbytočné. Čoskoro však zmeníte názor.

Kôstky z čerešní sú pre mnohých len obyčajným odpadom. Samotné ovocie si vychutnajú, no kôstky hneď vypľúvajú do koša. Veľká škoda! Majú totiž úžasné využitie, o ktorom vie takmer málokto. Keď si nabudúce budete vychutnávať sladké ovocie, nezabudnite kôstky odložiť bokom. Poslúžia vám totiž na zmiernenie bolestí!

Čítajte tiež: Z tejto KÁVY budete mať najväčší ÚŽITOK: Zabráni úmrtiu na ochorenie PEČENE!

Pomocník proti bolestiam

Dajte kôstky na utierku a vysušte ich tak na slnku alebo v rúre. Vysušenými kôstkami následne naplňte bavlnené vrecúško či inú pevnú tkaninu a zašite. Tak budete mať k dispozícii vrecko, ktoré sa vďaka kôstkam premení na pomocníka proti bolestiam. Je na vás, ako ho využijete. Vrecúško totiž môžete zohriať alebo schladiť. V oboch prípadoch poslúži rovnako.

Vrecúško je výborne tvarovateľné a jednoduchšie sa prispôsobí vášmu telu, a teda boľavému miestu. Nielenže jemne masíruje krk aj chrbticu, ale poskytne stabilnú oporu krčným stavcom a taktiež pomôže správne zdvihnúť hlavu. To je jedna z najväčších výhod vrecúška so sušenými kôstkami oproti tým gélovým. Aby toho nebolo málo, kôstky zlepšujú prietok krvi a prispievajú k lepšiemu spánku. Taktiež je samozrejmé, že vrecúško je antialergénne a prievzdušné.

Ak túžite po úľave pri menštruačných bolestiach, bojujete s bolesťami hlavy alebo vás nepríjemne prekvapol zápl ucha, zohrejte vrecúško v mikrovlnnej rúre alebo dajte na slnko či do rúry. Prehriate vrecúško je presne to, čo potrebujete! Kôstky výboerne držia teplo a urýchlia liečbu. Prípadne ho môžete dať do chladničky, v tom prípade pomôže napríklad vtedy, ak ste si natiahli sval. Kôstky výborne držia aj chlad, takže poslúžia ako studený obklad.

Fotogaléria


Tagy:
čerešne zdravie bolesti prevencia kôstky

01.07.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Špuntík

Diskusia