Najbežnejšia CHYBA pri konzumácii banánov: Kedy dať od šupy ruky preč

22.01.2019

Banány patria k najčastejšie kupovaným druhom ovocia. Okrem toho, že telo posilnia vitamínmi a minerálmi, takisto zasýtia. Ďalšou výhodou je, že ich pred konzumáciou nemusíte umývať. To však neznamená, že sú čisté, upozorňujú odborníci.

Len čo banán ošúpete a zjete, mali by ste si umyť ruky, odporúča nemecký magazín Stern.de. Na šupe sa totiž môžu nachádzať jedovaté chemikálie. V obchodoch väčšinou kúpite veľkoplošne pestované banány dovážané z Južnej Ameriky a mnohí producenti bežne používajú chemické látky na ničenie škodcov či chorôb rastlín. Môžu byť prítomné v šupách alebo na nich.

Čítajte viac: Chyba pri skladovaní banánov: Prečo by sa nemali dávať do chladničky?

Banány zvyknú byť navyše po zbere ošetrované fungicídmi, látkami, ktoré ich chránia pred plesňami, aby počas dlhého transportu do Európy nezačali hniť.

Čítajte viac: Nie je jedno, ktorý banán zjeme: Majú hnedé škvrny na ovocí vplyv na zdravie?

Našťastie, sladká dužina plodu podľa odborníkov nezvykne niesť stopu po chemikáliách a jej konzumácie sa nemusíte obávať. Ak sa ale chemicky ošetreným banánom chcete vyhnúť, mali by ste kupovať len tie, ktoré pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, teda s označením „bio“. V porovnaní s bežnými banánmi sú ošetrované len minimálne, ak vôbec.

 

 

Fotogaléria


Tagy:
banán chemikálie šupa konzumácia

22.01.2019  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Diskusia