DELTA variant si môžete ľahko POMÝLIŤ s iným OCHORENÍM: Takto vyzerá priebeh KORONAVÍRUSU

30.06.2021

Priebeh ochorenia COVID-19 je pri delta variante mierne iný ako pri predchádzajúcich variantoch nového koronavírusu. Upozorňujú na to slovenskí vedci a odborníci z iniciatívy Veda pomáha. Za iniciatívu o tom informoval Richard Kollár. 

"Veľkú časť infikovaných tvoria (aj vďaka očkovaniu starších) deti a mladí ľudia. Infikovaní majú väčšinou príznaky, akými sú bolesť hlavy, vysoká teplota či hlieny v nose, teda podobné bežnej viróze či nádche. Ochorenie len zriedkavejšie sprevádza suchý kašeľ alebo strata čuchu a chuti, a preto chorým ľuďom ani nemusí napadnúť, že ide o ochorenie COVID-19," uviedla iniciatíva.

Čítajte tiež: Z tejto KÁVY budete mať najväčší ÚŽITOK: Zabráni úmrtiu na ochorenie PEČENE!

Vedci preto vyzývajú, že v prípade, ak by niekto mal takéto príznaky, aby sa dočasne izoloval, obmedzil svoje kontakty a nezúčastňoval sa na hromadných podujatiach. Taktiež odporúčajú dôsledne používať v interiéri rúško alebo respirátor. Pri príznakoch radia objednať sa na bezplatný PCR test pomocou formulára na stránke korona.gov.sk. 

Vakcíny už aj u lekárov

Rovnako odporúčajú všetkým, ktorí tak ešte neurobili, aby sa čo najskôr zaočkovali. Vedci poukázali aj na to, že vakcíny sú prístupnejšie aj prostredníctvom ambulantných lekárov.

"Podľa posledných vedeckých štúdií vakcíny schválené Európskou liekovou agentúrou, ktorými sa očkuje na Slovensku, poskytujú plne zaočkovaným silnú ochranu pred hospitalizáciou a ťažším priebehom ochorenia aj pri nových variantoch vírusu,“ dodala iniciatíva Veda pomáha. 

Fotogaléria


Tagy:
delta zdravie vírus prevencia príznaky koronavírus covid-19

30.06.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Zdroj: TASR

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Špuntík

Diskusia