Pred smrťou zverejnila VIDEO: Julie (†49) mala strašlivé podozrenie, o pár rokov sa vyplnilo

15.02.2019

Tri dni predtým, ako zomrela na jedno z najzákernejších ochorení, zanechala dôležitý odkaz. Julie O'Connorová z Bristolu lekárov dlho upozorňovala na príznaky, ktoré ignorovali - až šesťkrát jej podozrenie na rakovinu zamietli. Aj kvôli ich pochybeniu svoj boj s chorobou prehrala.

 

Julie O'Connorová pracovala ako zdravotná sestrička a príznaky rakoviny dobre poznala. Jedného dňa zneistela, keď spozorovala zvláštne zdravotné zmeny aj na sebe. Dostala strach, že by mohla trpieť rakovinou krčka maternice.

Čítajte viac: Stačí jediný pohľad do podprsenky: Signály, že sa niečo deje s vaším zdravím

Na problémy sa lekárovi sťažovala už v roku 2014, no vyšetrenie jej podozrenie vyvrátilo. Napriek tomu Julie výsledok testu nepresvedčil a vyžiadala si jeho opakovanie. Či to bola biopsia alebo klasické vyšetrenie u gynekológa, všetky výsledky hovorili proti jej tvrdeniu. Ani po šiestich vyšetreniach lekári nevideli prvé príznaky karcinómu krčka maternice.

Štyridsaťdeväťročná Britka zomrela 4. februára, päť rokov po tom, ako vyslovila svoje prvé podozrenie pred lekármi. Krátko pred smrťou nakrútila na smrteľnej posteli po boku svojho manžela smutné video. Upozorňuje v ňom na utrpenie, ktorým si musela prejsť kvôli chybnej diagnóze.

„Je ohavné, akým spôsobom trpím a neprestávam trpieť,“ povedala pološepotom chorobou zničená žena. Karcinóm krčka maternice jej diagnostikoval až súkromný lekár, u ktorého si vyžiadala dôkladné vyšetrenie tri roky od vyslovenia jej prvého podozrenia. Našiel jej 4,5-centimetrový nádor, ktorý blokoval vchod do maternice. Keby žene rakovinu diagnostikovali včas, možno by jej pomohol jediný chirurgický zákrok.  

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre maloletých a osoby s citlivou povahou. 

Príznaky rakoviny krčka maternice

Podľa manžela 49-ročnej Britky možno lekári rovnako pochybili aj v prípade iných žien. Rodina si kladie zúfalú otázku, ako mohli prejavy rakoviny lekári prehliadať a prečo testy ukazovali negatívny výsledok. Videom, ktoré bolo zverejnené na Facebooku Julie O'Connorovej, chcú príbuzní poukázať na diery v diagnostike, ale aj následky závažného ochorenia. Rodina tiež zažalovala nemocnicu, ktorá v diagnostike niekoľkokrát pochybila. Podľa BBC nemocnica zdravotnú zodpovednosť prijala a ponúkla rodine kompenzáciu.

Rakovina krčka maternice patrí medzi najčastejšie zhubné ochorenia u žien. Ochorenie vyvoláva ľudský papilomavírus (HPV), proti ktorému je dnes možné dať sa preventívne zaočkovať. Príznaky ochorenia môžu zahŕňať viacero prejavov, medzi najčastejšími sú krvácanie mimo cyklu, bolesť v panvovej oblasti, bolesť pri styku, nepríjemný pocit v oblasti podbrušia, výtok či urologické problémy.

 

 

 

 

Fotogaléria


Tagy:
rakovina krčka maternice Julie O'Connorová

15.02.2019  |  Foto: Facebook/Julie O'connor, Gettyimages.com Video: Facebook/Julie O'connor  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia