Pŕhľava: Naozaj lieči kĺby a zbaví vás reumy?

19.09.2019

Vždy, keď sa popŕhlite, vám niekto povie, že aspoň nebudete mať reumu. Koľko je však na tom pravdy?

História používania pŕhľavy pre jej liečivé účinky siaha až do starovekého Ríma. Rimania si zväzkami pŕhľavy šľahali alebo obväzovali ubolené kolená. Táto prax vraj pomáhala zlepšovať cirkuláciu krvi a zohrievala končatiny a kĺby.

Aj dnes sa pŕhľava používa na liečbu viacerých zdravotných problémov. Dnes sme už trochu sofistikovanejší a nešľaháme sa ňou po nohách, ale existujú rôzne pŕhľavové čaje, tabletky, mastičky, mydlá a podobne. Používajú sa na zjemňovanie zápalu, znižovanie krvného tlaku alebo na podporu zdravia vlasov.

Liečivé účinky pŕhľavy boli dokázané aj viacerými štúdiami, ktoré ukazujú, že výťažky z nej majú protizápalové efekty. Pŕhľava je taktiež bohatá na množstvo dôležitých látok vrátane omega-3 mastných kyselín, vápnika, draslíka, železa, vitamínov A, B2, C a K1.

Pŕhľava a reuma

Na Slovensku trápia reumatické ochorenia až pol milióna ľudí. Najčastejším ochorením je reumatoidná artritída, ktoré postihuje okolo 50 000 Slovákov. Ide o dlhodobý zápal výstelky kĺbu.

Práve pri liečbe príznakov reumy môže byť pŕhľava veľmi nápomocná vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam. Obyčajné popŕhlenie vás pred reumou asi neochráni, ale krémy s výťažkami z pŕhľavy natierané na postihnuté miesta vás môžu zbaviť bolesti a zmierniť príznaky reumy.

V rámci starostlivosti o vaše kĺby môžete vyskúšať i výživový doplnok FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Každá jedna kapsula obsahuje glukozamín, kolagén typu II a vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu pre zdravé chrupavky, cievy a kosti.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.

Fotogaléria


Tagy:
pŕhľava

19.09.2019  |  Foto: PR článok  |  Autor: © Zoznam/az  |  Zdroj: PR článok

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia