Leto v plavkách - bez psoriázy? Vieme, ako na to!

07.06.2018

Psoriázou trpí na Slovensku približne 200-tisíc ľudí. Leto nám nedočkavo klope na dvere a jeho teplé mesiace sú pre psoriatikov náročným obdobím, pretože odhalená pokožka priťahuje zvedavé pohľady okolia. Mnohí pacienti sa za svoju chorobu priam hanbia a skrývajú ju. A hoci sa psoriáza zatiaľ nedá definitívne vyliečiť, v Kúpeľoch Trenčianske Teplice vedia, ako ju skrotiť, aby ste si mohli užiť pohodové leto v plavkách.

 

Už druhý rok ponúkajú kúpele spod Strážovských vrchov unikátny kúpeľný program TOMESA. Imituje klimatické podmienky Mŕtveho mora v podobe pôsobenia slnečného žiarenia a teplého vodného kúpeľa s obsahom minerálov a solí z tejto oblasti: draslíka, horčíka, selénu, vápnika a sodíka.

S blahodarne pôsobiacim kúpeľom TOMESA je ideálne začať už v jarnom období, aby ste celé leto mohli stráviť v lepšej fyzickej i psychickej kondícii. Jeho účinky vám vydržia až ďalších 6 mesiacov.

Spúšťačom psoriázy často býva stres. V Kúpeľoch Trenčianske Teplice si to veľmi dobre uvedomujú, preto sa snažia o to, aby si klienti skutočne oddýchli tiež psychicky. Návštevníci si vo voľnom čase môžu dopriať relaxačné prechádzky po priľahlom kúpeľnom parku či okolitej prírode krásneho údolia.

Ako si udržať peknú pokožku čo najdlhšie po absolvovaní kúpeľnej liečby?

Lekársky riaditeľ Kúpeľov MUDr. Vladimír Buran radí dodržiavať 5 jednoduchých pravidiel ku zdravšej a krajšej pokožke:

  • 1.Po absolvovaní liečby je vhodné primerané pravidelné slnenie, ktoré pokožke postihnutej psoriázou mimoriadne prospieva. Preto si každý deň doprajte niekoľko minút na slnku.
  • 2. Pravidelne odpočívajte a pokiaľ je to len trochu možné, vyhýbajte sa zbytočnému stresu.
  • 3. Noste voľné a vzdušné oblečenie z kvalitnej bavlny, ktoré nebude dráždiť pokožku a dovolí jej dýchať.
  • 4. Pohybujte sa v priestoroch, ktoré nie sú prehriate, pretože intenzívne potenie tiež môže psoriázu zhoršiť.
  • 5. Aspoň raz ročne si doprajte špecializovanú kúpeľnú liečbu, aby ste psoriázu udržali pod kontrolou.

www.kupele-teplice.sk

Fotogaléria


Tagy:
psoriáza kúpele Trenčianske Teplice

07.06.2018  |  Foto: PR foto  |  Zdroj: PR článok

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia