Mama verila, že Daniel (5) potrebuje okuliare: Dozvedela sa tú najsmutnejšiu správu v živote

Daniel Downing
Zdroj: justgiving.com
2017-07-10 18:00:00

Po návšteve očného lekára sa mame päťročného Daniela Downinga zrútil svet. Bola presvedčená, že za zlým zrakom jej syna stojí len bežný problém a chlapec bude potrebovať okuliare. O to viac sa jej podlomili kolená, keď sa dozvedela, že jej synčekovi ostáva iba pár mesiacov života.

 

Deväť mesiacov života pre jej 5-ročného syna, za ktorého by položila aj celý život. To bola tá najkrutejšia diagnóza, akú si Britka Stephanie Downingová vypočula z úst lekára. Prípad, o ktorom teraz informovali britské médiá, je mimoriadne skľučujúci. Mama chlapca si myslela, že jej syn len potrebuje správne dioptrické okuliare, keď sa sťažuje na zlý zrak. Očný lekár však nadobudol neblahé podozrenie.

Čítajte tiež: Farba očí napovie viac, ako si myslíte: Zistite, ako ste na tom zdravotne!

Vyšetrenie pomocou magnetickej rezonancie odhalilo, že za zhoršeným zrakom je rastúci tumor. Z testov napokon vyplynulo, že chlapček trpí závažným typom rakoviny mozgového kmeňa, ktorý riadi celý rad životne dôležitých funkcií. Lekári dávajú Danielovi len necelý rok života a umiestnili ho do špeciálneho zariadenia v Bristole, kde podstupuje náročnú chemoterapiu.

Rodina malého pacienta je zdrvená. Nikto z jej členov nečakal, že sa problémami so zrakom maskuje agresívna forma rakoviny. Bohužiaľ, na Danielovu diagnózu neexistuje iný liek ako nádej a silná vôľa organizmu poraziť rakovinové bunky. Chlapcovi príbuzní sa snažia o získanie chýbajúcich finančných prostriedkov prostredníctvom nadačnej stránky Justgiving.com.

 

Fotogaléria


Tagy:
zrak tumor rakovina mozgového kmeňa

2017-07-10 18:00:00  |  Foto: Justgiving.com, Profimedia.sk  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Feminity.sk

Novinky

Gurman.sk

Špuntík

Diskusia