Najúčinnejší recept na pohladenie hrdla: Medicínsky zázrak, ktorý zlikviduje bolesti!

07.12.2016

Citrón je spolu s medom azda najuniverzálnejším prostriedkom pre rýchle vyliečenie sa s rôznych sezónnych neduhov. Vždy sa však dával do čaju, alebo nám z neho mamy robili zmes s cukrom. Viete si predstaviť, že by ste si ho dali na krk?

Dajte si ho na krk

Citrón však má viaceré využitia. Napríklad ako prostriedok proti bolesti krku a na chrapot. A to nie len vnútorne. Skúste si ho dať na krk!

Potrebovať budete jeden bio citrón, malú handričku alebo papierovú utierku, textilnú handričku a šál. Postup je pritom veľmi jednoduchý. Citrón najkrájajte na pol centimetrové krúžky, poukladajte ich na papierový obrúsok, postačí 5 plátkov. Koniec utierky prehneme, čím vznikne balíček, ktorý dáme do textilnej utierky. Takto „zabalené“ kúsky citrónov si pridržíme na krku a zaviažeme šálom.

Na krku si tento zábal necháme približne pol hodinu, nikdy nie dlhšie. Je totiž známe, že pôsobenie šťavy z citróna môže pokožke uškodiť a to by sme popri všetkých iných problémoch nechceli. Ak cítime nejaké pálenie, so zábalom okamžite dole!

Po uplynutí tohto času si dajte zábal dole, osušte krk servítkou a prikryte šálom. Ponechajte ho v teple. Citrónový zábal opakujte raz za deň, niekoľko dní po sebe.

Pôsobí aj zvnútra aj zvonka

Všeobecne citrón dokáže na naše zdravie pôsobiť aj zvonka aj zvnútra. Pijeme citrónový čaj pretože potláča zápal mandlí, pomáha zmierňovať problémy s prehĺtaním.

V ľudovom liečiteľstve sa káva s citrónom a so soľou používa pri záchvatoch migrény.

Citrónová šťava tiež zmierňujete telesný zápach, ale aj poštipnutie hmyzom.

Ak vás bolí hlava a neviete čo s tým, skúste horúci čaj s citrónom. Údajne je lepší ako medikamenty.

Voda s citrónom je tiež výborná pri problémoch s dýchaním, pretože dokáže odbúrať hlieny. Ak vás trápi astma, skúste piť viac vody a nikdy nezabudnite na citrón.

Okrem toho:

  • Citrónová šťava bieli a čistí nechty.
  • Odstraňuje lupiny a rozpúšťa bradavice.
  • Dezinfikuje škrabance a rezné rany.
  • Ak máte problémy s ochorením žlčníka, skúste pravidelné pitie šťavy.

Čítajte tiež: Je dodržiavanie pitného režimu len podvod? Môžete z toho ochorieť!

07.12.2016  |  Text: Katka   |  Foto: Thinkstock.com   |  Zdroj: red

Ďalšie články

Diskusia