Z partnerovej BRADY môžete OCHORIEŤ: Zaskočí vás, ako dokáže ovplyvniť zdravie

Zdroj: gettyimages.com
2023-10-17 13:00:00

Detskú tvár premení v priebehu pár sekúnd na mužnú! Aj preto sú brady tak obľúbené u svojich majiteľov, no milujú ich aj niektoré ženy u partnerov.

Na druhej strane, názory na mužské brady nie sú jednotné. Niektorým ženám prídu sexi, iné odpudzujú. Niektorí odborníci však tvrdia, že na mužskom ochlpení tváre sa nachádza viac baktérii ako na chlpoch či vlasoch psov. Chĺpky na tvári totiž zachytávajú pot, telesné tekutiny a dokonca aj kúsky jedla. Keď sa toto všetko spojí, je to živná pôda pre tvorbu mikróbov, ktoré sú zdraviu škodlivé, píše sa na yourtango.com.

„Najhoršie na tom je, že možno ani sám jeho majiteľ nevie, že ich na sebe živí,“ konštatovala dermatologička Debra Jalimanová.

Ochlpenie na tvári môže podľa nej ukrývať príznaky možného kožného problému, ktorý priamo nesúvisí s bradou alebo fúzmi samotnými. Ide väčšinou o začervenanie, ktoré pochádza z kvasiniek alebo herpesu.

„Ak si muž príznaky nevšimne, môže svoj stav preniesť aj na partnerku,“ poznamenala odborníčka.

Ako dodala, nielenže musia ženy myslieť na ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami pri intímnom styku alebo bozkávaní, ale musia sa mať na pozore aj pred zarastenými mužmi.

„Ak sa chlap nestará a neupravuje svoje fúzy a bradu správne, stáva sa živnou pôdou pre mikróby," tvrdí Jalimanová.

Čo hrozí?

Aké infekcie vám teda môže spôsobiť bradatý chlap, ktorý sa o svoj porast nestará? Hoci sa to stáva málokedy, ochlpenie na brade a lícach môže byť spomínaným miestom pre množstvo mikróbov a chorôb. Ak sa ženská pokožka dostane do kontaktu s nakazenou tvárou partnera, môže skončiť s infekciou.

Muž na ňu môže preniesť:

  • herpes
  • pleseň
  • stafylokokovú infekciu

Riziko infekcie nie je jedinou nevýhodou rande s chlapom s bradou. Jeho chĺpky vás môžu nepríjemné poškrabať a poškodiť pokožku.

„Keď sú príliš tvrdé, môžu spôsobiť podráždenie a nepekné vyrážky,“ vysvetlila dermatologička Diane Bersonová.

Ako tomu zabrániť?

Pomôže dôkladná starostlivosť o fúzy a bradu. Čistenie sa líši od umývania ostatných častí tela.

  • Používajte šampón, ktorý je na to určený - zvoľte taký, ktorý pokožku nebude vysušovať.
  • Ochlpenie umývajte maximálne 1- až 2-krát týždenne - ak to budete robiť denne, vaša pokožka bude suchá a podráždená.
  • Po umytí a dôkladnom opláchnutí, bradu jemne osušte uterákom -nerobte to príliš silno, chĺpky začnú vypadávať a končeky sa rozštiepia.
  • Denne používajte špeciálnu kefu určenú na bradu - nielenže ju rozčeše, ale podporí aj rast chĺpkov tým, že pokožku dôkladne prekrví.

Fotogaléria


Tagy:
baktérie zdravie prevencia brada

2023-10-17 13:00:00  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/pp

Ďalšie články

Feminity.sk

Novinky

Gurman.sk

Špuntík

Diskusia