Dajte si TOTO pod PLACHTU a bude po prebdených nociach: Sladký SPÁNOK na počkanie!

Zdroj: gettyimages.com
2023-09-11 06:00:00

Vaša izbová teplota je priam ukážková a riadi sa radami lekárov pre lepší nočný spánok a rutina pred uložením do postele sa taktiež považuje za bezchybnú. Napriek tomu sa stále prehadzujete v posteli. Čo robiť?

Nič nie je stratené! Ani vtedy, ak vás trápia nočné kŕče v nohách alebo chronický syndróm nepokojných nôh (RLS), ktorý vám nedá spávať. Pomôže, na prvý pohľad úplne obyčajná, až banálna vec. Mydlo!

Zmierni príznaky

Vyzerá to tak, že mydlo počas vášho oddychu uvoľňuje minerál horčík, ktorý podľa mnohých priaznivcov zmierňuje nočné kŕče v nohách, píše sa na thehealthy.com. Ak trpíte syndrómom, Dr. Mehmet Oz z The Dr. Oz Show odporúča nechať kúsok levanduľového mydla počas noci pod plachtou. Uvoľňujúca vôňa levandule totiž zmierni vaše príznaky. 

Ak sa to rozhodnete vyskúšať, nebudete sami! Približne 42 percent ľudí prisahá na nočnú "mydlovú metódu", podľa prieskumu na Twitteri The Doctors. Na druhej strane, tohto domáceho pomocníka podporuje menší výskum. 

"Ak pociťujete kŕče, je dôležité, aby ste najskor dbali o svoju hydratáciu," povedala MD Kim Gladdenová pre Cleveland Health Clinic. "Mali by ste sa uistiť, že pijete dostatok vody počas dňa."

Zvýšenie príjmu horčíka môže tiež zmierniť kŕče v nohách. Samozrejme, ak vás láka tento trik, pokojne sa na to dajte. Je dokázané, že vôňa z levandule navodzuje pokojný spánok. Určite tak lepšie zrelaxujete, no ak máte dlhodobý problém s kŕčmi, treba to riešiť s lekárom. 

Fotogaléria


Tagy:
levanduľa mydlo zdravie spánok

2023-09-11 06:00:00  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Novinky

Gurman.sk

Špuntík

Diskusia