Stačí vyjsť VON: Vyše 6 MILIÓNOV predčasných ÚMRTÍ, môže za to toto RIZIKO!

Zdroj: gettyimages.com
2023-09-12 06:00:00

Znečistenie ovzdušia je najväčším environmentálnym zdravotným rizikom. Je zodpovedné za viac ako šesť miliónov predčasných úmrtí na celom svete.

Informovalo o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR pri príležitosti Medzinárodného dňa čistého ovzdušia a modrej oblohy, ktorý pripadal na 7. septembra.

Tohtoročným heslom kampane bolo "Spoločne za čisté ovzdušie". Cieľom je podľa MŽP zlepšiť životné podmienky pre obyvateľov a minimalizovať negatívne účinky znečistenia ovzdušia na zdravie a životné prostredie.

"Ministerstvo životného prostredia si uvedomuje, že Slovensko čelí problémom s kvalitou ovzdušia, preto vyvíja maximálne úsilie na odvrátenie tohto negatívneho javu," uviedol odbor komunikácie.

Stačí zmeniť správanie

Poukazuje napríklad na zákon o ochrane ovzdušia, informatívne meranie znečistenia ovzdušia z dopravy v okolí škôl či projekt Populair, ktorý má za cieľ šíriť osvetu o kvalite ovzdušia.

"Na zlepšenie ovzdušia niekedy stačí len mierne pozmeniť správanie a návyky jednotlivcov, aby sa dosiahli želané výsledky. Medzinárodný deň pripomínal, že čistý vzduch a modrá obloha sú základnými právami každého obyvateľa a je na nás všetkých, aby sme pracovali spoločne na dosiahnutí tohto cieľa a zanechali budúcim generáciám prostredie, ktoré je zdravé, udržateľné a plné života," skonštatoval envirorezort.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie prevencia úmrtia znečistené ovzdušie

2023-09-12 06:00:00  |  Foto: gettyimages.com  |  Zdroj: TASR

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Gurman.sk

Špuntík

Diskusia