Streda12. jún 2024, meniny má Zlatko, zajtra Anton

Ak ste nevedeli, tak už viete: O TOMTO je pravé saunovanie

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: REGION LIPTOV)

Liptov sa na tri dni stane centrom saunovania na Slovensku. Od 23. do 25. mája 2024 bude vo vodnom parku Bešeňová už 7. ročník Majstrovstiev Slovenska v saunových rituáloch. Jedná sa o jedinečné wellness podujatie, ktoré spája zdravotný benefit saunovania s prvkami divadelnej show. Návštevníci aj hodnotiaca porota sa môžu tešiť v kategórii single aj na vystúpenie aktuálneho majstra Slovenska - Jean Colin Dora je domáce eso – saunamaster z Bešeňovej. Svoje umenie s uterákom predstaví aj majster sveta Róbert Židek.

Záver mája bude na Liptove patriť saunovaniu a saunovým rituálom. Záujem o saunovanie na Slovensku rastie a stále viac ľudí objavuje aj kúzlo saunových rituálov. “Saunové rituály sú dnes už doslova umením, ktoré dokáže strhnúť saunujúcich a vyburcovať atmosféru v saune na maximum. Vďaka svojej kreativite, dômyselnému príbehu a divadelným prvkom dokážu saunamastri urobiť zo saunovania veľkolepé predstavenie s dôrazom na zdravotný efekt saunovania a my sme radi, že tí najlepší sa môžu predstaviť na Majstrovstvách Slovenska vo vodnom parku Bešeňová,“ informoval Peter Kolenčík, prevádzkový riaditeľ vodného parku Bešeňová – termálneho srdca Liptova. Od budúceho štvrtka do soboty sa v Bešeňovej predstaví osmička najlepších saunamastrov z celého Slovenska v kategórii single a tiež tri tímy. Bonusom tohto ročníka Majstrovstiev Slovenska je, že na svetové majstrovstvá v Holandsku postúpia priamo až dvaja súťažiaci z  kategórie single a  dva tímy. Tretie miesto získa priamy postup do semifinále majstrovstiev sveta, ktoré budú u susedov v Česku.

„Liptov si získava stále viac priaznivcov zdravého životného štýlu. Naša príroda a termálne a minerálne pramene ho k tomu predurčujú. Vodný park Bešeňová má najväčšiu saunu na Slovensku a jeho sauna masteri patria k svetovej špičke. Už budúci týždeň zabojujú na majstrovstvách našej krajiny, ale aj o priamy postup na majstrovstvá sveta. Najviac sa teším na vystúpenie charizmatického Jeana Colina Doru,“ zdôraznila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Ak ste nevedeli, tak
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: REGION LIPTOV)

Odborná, medzinárodná porota hodnotí profesionalitu, kreativitu, prevedenie procedúry, aromaterapiu, spracovanie a predvedenie príbehu, kostýmy, emócie, techniku práce so saunovým uterákom, show prvky a podobne. Saunové rituály majú svojich priaznivcov na Slovensku už niekoľko rokov. Nejde o bežné saunovanie, ale v podstate o saunové divadlo s prvkami show. Počas rituálu skúsený saunamaster polieva lávové kamene vodou, následne používa ľadovú drť s prídavkom 100% prírodných esenciálnych olejov na aromatizáciu a dezinfekciu priestoru sauny. Aktuálnym trendom je využitie prírodných vykurovadiel (živice stromov, vonné byliny, vzácne drevá) v priestoroch sauny. Na rozhorúčených lávových kameňoch sa začne voda výrazne odparovať, čím dochádza k postupnému nárastu teploty a vlhkosti vzduchu v saune. Následne saunamaster, za použitia rôznych trikov, rozháňa horúci vzduch saunovým uterákom, vejárom alebo vlajkou, čím výrazne zefektívni proces saunovania a prostredníctvom divadelných prvkov a rekvizít odprezentuje návštevníkom príbeh v zvolenej témy.

Viac o téme: SaunaSaunovanie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9