Desivá predpoveď na najbližšie roky: Takéto množstvo obľúbeného nápoja je už pohromou pre telo!

05.09.2019

Odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie zdvíhajú varovný prst! Stačí veľmi málo na to, aby si ľudia zvýšili riziko predčasnej smrti. Tentokrát sú v hlavnej úlohe obľúbené diétne a sladené nápoje, ktoré to majú na svedomí. Aké množstvo môže byť pre nás pohromou?

Štúdia vykonaná Svetovou zdravotníckou organizáciou ukázala, že konzumácia sladených nápojov zvyšuje pravdepodobnosť predčasnej smrti. Hoci nejde o novú informáciu, tentokrát organizácia odhalila, pri akom množstve vypitého nápoja možno rátať s týmto dopadom na ľudské telo. Údajne stačia už dva poháre, ako sa uvádza na telegraph.co.uk!

Čítajte tiež: Skrytý záškodník, ktorý je za priberaním: Dôvod neúspechu v boji s brušným tukom!

Riziko úmrtia počas nasledujúcich 16 rokov

Globálna štúdia s viac ako 450 000 dospelými v 10 krajinách zistila, že denná konzumácia všetkých druhov sladených a diétnych nápojov bola spojená s vyššou pravdepodobnosťou úmrtia. Miera konzumácie umelo sladených nápojov však bola výrazne vyššia ako miera konzumácie nápojov s cukrom. Vedci z Medzinárodnej agentúry pre výskum rakoviny WHO v Lyone uviedli, že by bolo „rozumné“ vylúčiť všetky nealkoholické sladené nápoje a radšej ich nahradiť vodou. Prikláňajú sa k tomu aj odborníci z Európskej kardiologickej spoločnosti v Paríži, ktorí uviedli, že ľudia by mali úplne vynechať diétne nápoje vo svojej strave.

Výskum publikovaný v časopise JAMA Internal Medicine je najväčšou štúdiou, ktorá skúma súvislosti medzi konzumáciou sladených nápojov a úmrtnosťou. Predchádzajúce menšie štúdie síce už naznačili súvislosť, ale nenašli také dramatické rozdiely. Nový výskum zistil, že u tých, ktorí konzumovali dva alebo viac 250 ml pohárov diétneho nápoja denne, sa počas nasledujúcich 16 rokov zvýšilo riziko úmrtia! Oproti tomu u tých, ktorí skonzumovali dva alebo viac nealkoholických sladených nápojov denne sa riziko úmrtia v rovnakom období zvýšilo o osem percent.

Vedúci štúdie, Dr. Neil Murphy, uviedol: „Pozoruhodné v našej štúdii bolo, že sme našli pozitívne asociácie nealkoholických nápojov sladených cukrom aj umelo sladených s rizikom úmrtia.“

Povedal, že nie je jasné, prečo to tak je, ale poukázal na predchádzajúce štúdie, ktoré naznačujú, že umelé sladidlá v diétnych nápojoch „môžu vyvolať neznášanlivosť glukózy“ a spôsobiť vysoké hladiny inzulínu v krvi.

„V súčasnosti sú potrebné ďalšie štúdie na preskúmanie dlhodobých zdravotných následkov špecifických umelých sladidiel, ktoré sa bežne používajú v nealkoholických nápojoch, ako je napríklad aspartám a acesulfám draselný,“ uviedol odborník.

Radšej vodu

Najbezpečnejším nápojom je jednoznačne voda. Aj čaj a káva sú v poriadku, no je dôležité vyhýbať sa alebo aspoň minimalizovať pitie sladených a umelo sladených nápojov. 

Profesor Jeremy Pearson, pridružený lekársky riaditeľ v British Heart Foundation, povedal: „Všetci sme dobre oboznámení s tým, že sladké nápoje nie sú zlé len pre naše zuby, ale nadmerné kalórie môžu zapríčiniť priberanie na váhe a zvyšovať riziko infarktu alebo mozgovej príhody.“

Ako dodal Gavin Partington, generálny riaditeľ Britskej asociácie nealkoholických nápojov, táto štúdia uvádza možné spojenie medzi vyššou spotrebou nealkoholických nápojov a zvýšeným rizikom úmrtnosti, ale neposkytuje dôkazy o príčine, ako autori pripúšťajú. Sladidlá s nízkym obsahom kalórií sú bezpečnejšie. No treba sa pozerať na etiketu výrobku. 

Fotogaléria


Tagy:
zdravie pitie úmrtie nápoje limonády sladené nápoje

05.09.2019  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia