Sobota18. máj 2024, meniny má Viola, zajtra Gertrúda

Príznak rakoviny, ktorý si všimnete ráno na posteli: DETAIL, ktorý vás donúti zbystriť

(Zdroj: GettyImages)

O telo sa treba starať a nielen vtedy, keď cítime, že sa s nami niečo deje. Zdravým stravovaním, pohybom a vyhýbaním sa stresu sa vieme vyhnúť mnohým diagnózam, ktoré vyvolávajú práve neduhy, za ktoré si môžeme sami. Žiaľ, rakovina môže postihnúť i ľudí, ktorí sa celý žiot vyhýbajú rizikovým faktorom a ani ich genetická výbava vopred nepredurčuje, že by sa u nich malo ochorenie vyskytnúť.

Rôzne druhy rakoviny sa prejavujú rôznymi spôsobmi, príznakmi. Je však niekoľko varovných signálov, ktoré sú veľmi bežné a aj vďaka nim si chorí uvedomia, že je zrejme najvyšší čas chopiť zdravie do vlastných rúk a začať problém skutočne riešiť. V prípade rakoviny platí, že čím skôr odhalíme varovné príznaky, tým lepšie.

Odhalenie rakoviny v počiatočnom štádiu totiž môže zachrániť život, ale môže byť ťažké zistiť, na čo sa zamerať. Príznaky môžu byť všeobecnejšie - ako napríklad úbytok hmotnosti a únava, alebo môžu postihovať konkrétne časti tela, napríklad pokožku. Medzi ďalšie bežné varovné príznaky patria hrčky, nevysvetliteľné krvácanie alebo dlhodobé nadúvanie.

K príznakom, ktorým je dôležité venovať pozornosť, patrí i nočné potenie, ktoré je v prichádzajúcich letných mesiacoch veľmi ľahké aj nechcene ignorovať. Odborníci podľa portálu Mirror odporúčajú ráno skontrolovať posteľnú bielizeň, či sa počas spánku nadmerne nepotíte. Ak áno, vaše obliečky a vankúše budú pravdepodobne tak nasiaknuté, že to bude ráno viditeľné. Je však dôležité poznamenať, aby ste sa ráno, ak sa zobudíte spotení, nezačali stresovať. Pri určení presnej diagnózy má hlavné slovo lekár, preto, ak máte obavy o svoje zdravie, s návštevou odborníka by ste nemali váhať.

Viac o téme: PotenieRakovinaNocne potenie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Lifestyle

Článkov: 9