Dajte ruku do tejto polohy: Nastanú zmeny vo vašom tele!

15.08.2017

Ak pri pohľade na svoje ruky vidíte len dlaň a prsty, reflexológ by vám povedal niečo iné. Ruky totiž nie sú len užitočným nástrojom pre každodennú činnosť. Možno ich využiť aj iným, netradičnejším spôsobom!

Výskum ukazuje, že reflexológia, alebo inak povedané tlak na určité oblasti ruky prináša veľké výhody pre vaše telo i myseľ. Naše ruky sú doslova posiate množstvom aktívnych bodov, ktoré nám dávajú moc nad naším telom aj mysľou. Každý jeden prst dokáže spraviť divy!

Čítajte tiež: Známa grafologička o chorobách, ktoré odzrkadľuje písmo: Sledujte zvláštne znaky v rukopise

Zrýchlený metabolizmus a menej tuku v tele

Ak ste o slovnom spojení "Surya Mudra" ešte nikdy nepočuli, je na čase to zmeniť! Ide o polohu prstov, ktorá zlepšuje trávenie a zrýchľuje metabolizmus. Údajne taktiež napraví nízku teplotu krvi a stratu chuti do jedla. Oceníte ju aj vtedy, keď cítite zimu! Ohnite prstenník smerom ku koreňu palca. Palec ohnite a jemne ním zatlačte na prstenník. Ostatné prsty sú voľne natiahnuté.

Odporúča sa vytvárať oboma rukami Surya Mudra, ak chcete schudnúť. Dokonca sa hovorí o tom, že ovláda štítnu žľazu a pomáha znížiť množstvo tuku v tele. Stres je preč a taktiež mentálne napätie.

Tlakom proti bolestiam

Aj ostatné pozície na rukách majú neuveriteľné zdravotné výhody! Ak vás bolí hlava od nervozity, stačí si len palec jemne ovinúť prstami druhej ruky a stláčať približne 5 minút. Po bolesti nebudú ani stopy. Ste unavení? Stláčajte svoj prostredník, Hneď vám bude lepšie, zníži sa vám krvný tlak a budete pokojnejší.

Fotogaléria

15.08.2017  |  Foto: Profimedia.sk  |  Zdroj: Janka

Ďalšie články

Diskusia