Zvyšujú šancu na vyliečenie z KORONAVÍRUSU: Ktoré LÁTKY v potravinách majú takú SILU

14.03.2021

Hoci o súvislosti týchto látok a koronavírusu sa hovorilo už dávnejšie, až teraz sú známe priame dôkazy, ktoré to potvrdzujú. Ktoré látky, nachádzajúce sa v potravinách či vo forme doplnkov výživy, môžu zabrániť horšiemu priebehu koronavírusu?

Podľa predchádzajúcich štúdií omega-3 mastné kyseliny bojujú proti zápalu, čo znamená, že by mohli znížiť úmrtnosť na Covid-19, ako sa uvádza na openaccessgovernment.org. Bohužiaľ, nebolo dostatok dôkazov. Až doteraz! 

Čítajte tiež: NAJLEPŠIA obilnina spomedzi ostatných: V čom je JEDINEČNÝ tento BEZLEPKOVÝ zázrak!

Znižujú riziko nepriaznivých následkov

V časopise Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids sa vedci „pochválili“ štúdiou, ktorá skúmala sto hospitalizovaných pacientov s koronavírusom v Los Angeles. Merali im index omega-3 v krvi (O3l). Išlo o mieru hladín EPA a DHA v červených krvinkách. Výsledky boli prekvapujúce, keďže potvrdili to, o čom sa hovorilo. Osoby s najvyšším indexom omega-3 mali šancu na prežitie o takmer štyrikrát vyššiu než osoby s najnižším indexom. 

V rámci výskumu boli pacienti rozdelení do štyroch kvartilov, pričom v každom z nich bolo 25 percent osôb. Hodnotil sa ich index omega-3, podľa toho boli podelení. Pacienti s O3l vyšším ako 5,7 percenta boli v skupine s najvyšším kvartilom. Práve pacienti z tejto skupiny mali o 75 percent nižšie riziko úmrtia na koronavírus v porovnaní s ostatnými v spodných kvartiloch.

Arash Asher, MD, hlavný autor tejto štúdie uviedol: „Aj keď táto pilotná štúdia nespĺňa štandardné limity štatistickej významnosti, spolu s mnohými dôkazmi o protizápalových účinkoch EPA a DHA naznačuje, že tieto nutrične dostupné mastné kyseliny môžu pomôcť znížiť riziko nepriaznivých následkov u pacientov s COVID-19. Na potvrdenie týchto predbežných zistení sú potrebné rozsiahlejšie štúdie.“

Omega-3 s protizápalovými účinkami

Kardiologický výskumník a spoluvývojár indexu Omega-3, Clemens von Schacky, dodal, že Asher a jeho tím preukázali, že nízky index Omega-3 môže byť účinným prediktorom úmrtia na COVID-19.

Expert na omega-3 James H. O'Keefe, Jr., MD poznamenal: „Nadmerná zápalová reakcia, označovaná ako „cytokínová búrka“, je základným sprostredkovateľom závažných ochorení COVID-19. Omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA) majú silné protizápalové účinky a táto pilotná štúdia poskytuje sugestívne dôkazy o tom, že tieto mastné kyseliny môžu tlmiť cytokínovú búrku COVID-19.

Omega-3 mastné kyseliny možno nájsť v mastných rybách, ako sú makrely, losos, sleď či sardinky. Obsahujú ich tiež orechy a olivový olej. 

Fotogaléria


Tagy:
koronavírus omega-3 mastné kyseliny covid-19

14.03.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Diskusia