KORONAVÍRUS Môže donáška jedla podporiť šírenie nákazy? Vyjadrenie od odborníčky!

23.03.2020

V súvislosti s možnosťou donášky jedla do domácností sa množia rôzne otázky k tejto téme. Môže sa na škatuliach preniesť koronavírus? Môže byť jedlo kontaminované koronavírusom? Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici sa vyjadrilo nielen k týmto otázkam.

Podľa vedúcej Oddelenia hygieny výživy MUDR. Ivany Sedliačikovej vzhľadom na pomerne krátku dobu výskytu koronavírusu SARS-CoV-2, spôsobujúceho ochorenie COVID-19, nie sú k dispozícii dostatočné, vedecky podložené štúdie o jeho správaní, o tom, ako dlho a na akých povrchoch je schopný prežiť.

Čítajte tiež: Pokúša sa o vás nejaký VÍRUS? 6 spôsobov, ako si odmerať teplotu bez použitia teplomera!

Ochranné pomôcky sú alfou a omegou

Tento vírus sa prenáša predovšetkým vzduchom pri úzkom kontakte ľudí ako kvapôčková infekcia pri kýchaní, kašľaní a pod. Pracovníci pri príprave a porciovaní musia používať vhodné ochranné pomôcky (čistý pracovný odev, jednorazové rukavice, pokrývka hlavy, rúška na zakrytie úst a nosa). Musí byť vylúčený priamy kontakt nebalených potravín a pokrmov s nechránenými rukami.

Dôkladná čistota je na mieste

Personál si musí sledovať zdravotný stav a ak vykazuje príznaky respiračného ochorenia (kýchanie, kašeľ, zvýšená teplota), takéto osoby nesmú manipulovať s potravinami alebo pokrmami a nesmú vstupovať do priestorov, kde sa manipuluje s potravinami. Musí sa udržiavať dôkladná čistota pracovného prostredia, pracovných plôch a pracovných pomôcok. Potrebné je zvýšiť frekvenciu čistenia a dezinfekcie. Odstránenie obalov z pokrmov nevyžaduje špeciálny postup.

„Je na zodpovednosti každého pracovníka – potravinára, aby svojim správaním zabezpečil elimináciu rizík spojených s možným šírením koronavírusu“, apeluje MUDr. Sedliačiková

Fotogaléria


Tagy:
jedlo vírus donáška koronavírus

23.03.2020  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka  |  Zdroj: red, Tlačová správa

Ďalšie články

Diskusia