KORONAVÍRUS Dezinfekcia, ktorá udrží vírusy od tela: RECEPT na vlastný antibakteriálny gél!

12.03.2020

Regály v obchodom zívajú prázdnotou a antibakteriálny gél zohnať v tomto období je priam nadľudský výkon. Čo robiť, ak neviete zohnať prípravok proti vírusom, ktorý by si vedel poradiť aj s novým koronavírusom? Skúste si ho vyrobiť doma!

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa chrániť pred novým koronavírusom je dôkladné umývanie rúk mydlom a vodou po dobu minimálne 20 sekúnd. 

Infekciu nesú naše ruky a končeky prstov, takže ak použijeme dezinfekčný prostriedok na ruky, ochránime sa pred chorobou,“ povedal Dr. Sanjay Maggirwar, profesor mikrobiológie z George Washington University.

Čítajte tiež: Jedinečný trik ako odstrániť povlak a zubný kameň: Táto RASTLINA sa postará o ústne zdravie!

Čo by mal obsahovať antibakteriálny gél? 

Odporúča sa taktiež používať dezinfekčné prípravky na báze alkoholu. Izopropylalkohol, ktorý obsahuje najmenej 60 % alkoholu je rovnako účinný ako akýkoľvek iný produkt na dezinfekciu rúk, ako sa uvádza na cbsnews.com. Môže byť zmiešaný s inými zložkami, ako je napríklad aloe vera pre svoje upokojujúce vlastnosti a éterické oleje na maskovanie vône alkoholu. 

Treba však v správnom pomere zmiešať všetky zložky. Použitie čistého gélu z aloe vera môže zmes zriediť tak, že nakoniec bude výsledkom gél s obsahom menšieho množstva alkoholu. Vlastnoručne vyrobený prípravok nemusí byť taký účinný. Poradíme vám, ako si vyrobíte účinný antibakteriálny gél. 

Ako na to? 

O sile dezinfekčných prípravkov v tomto období vedia takmer všetci, o čom svedčia prázdne regály v obchodoch s týmito produktami, ktoré obchody nestíhajú dodávať. Ľudia sú v panickom režime a robia si doma zásoby potravín i alkoholu a čistiacich či dezinfekčných prípravkov. 

Ak zoženiete všetky nasledujúce produkty, môžete si vyrobiť vlastný dezinfekčný prostriedok na ruky, ktorý bude slúžiť ako účinná prevencia pred vírusmi, vrátane nového koronavírusu!

Potrebujete:

  • 2/3 šálky alkoholu (minimálny obsah alkoholu má byť 60%)
  • 1/3 šálky čistej aloe vera
  • 5-10 kvapiek éterického oleja (voliteľné)
  • Misu na miešanie
  • Lyžicu
  • Lievik
  • Menšiu prázdnu fľašku s rozprašovacím aplikátorom alebo nádobu na tekuté mydlo

Postup: Zmiešajte všetky ingrediencie dokopy v miske. Výslednú zmes prelejte do malej fľašky a používajte podľa potreby. 

Je jedno, či si antibakteriálny gél kúpite alebo si ho vyrobíte doma. Použitie je rovnaké. Stačí jednu až dve pumpičku aplikovať na dlane a rozotrieť po celom povrchu rúk. Gél by mal zaschnúť do približne 30 sekúnd. Potom si už neumývajte ruky. 

Fotogaléria


Tagy:
zdravie vírus prevencia dezinfekcia choroby koronavírus antibakteriálny gél

12.03.2020  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Diskusia