Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Slnečné okuliare pre športovcov: Perfektný tip pre tých, ktorí nosia dioptrie!

Optometristka Dominika Štáliková
Optometristka Dominika Štáliková (Zdroj: Vlado Anjel)

Korekčné pomôcky, ako sú okuliare a kontaktné šošovky, predstavujú zásadný prvok pri zvyšovaní pracovnej efektivity a zlepšovaní bezpečnosti na pracoviskách.

Pre každú konkrétnu prácu a profesiu môžu byť vhodné rôzne typy okuliarov, a preto je dôležité vybrať tie, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám a požiadavkám jednotlivých zamestnancov. „Okuliare by mali byť vhodne prispôsobené konkrétnym pracovným pozíciám a prostrediu, aby pomohli zlepšiť produktivitu a pohodlie zamestnancov. Kým manažéri musia myslieť na praktickú aj estetickú stránku, administratívni pracovníci by mali vyberať okuliare, ktoré zlepšujú ich pohodlie počas dlhých hodín strávených pred počítačom, predavači a predavačky by si mali oči chrániť pred umelým svetlom filtrom pohlcujúcim modré svetlo,“ vysvetľuje optometristka D. Štáliková z Očnej optiky MANIA.

Podľa odborníčky povolanie plavčíka, profesionálneho vodiča, taxikára či ochrankára spája časté vystavenie oslneniu z odrazu slnečných lúčov či už vodnej hladiny alebo od kapoty okoloidúcich áut. Pre tieto profesie sú vhodné okuliare s polarizačným filtrom, grafici a umelci by sa mali zamerať na okuliare, ktoré zvyšujú kontrast a zvýrazňujú farby. Športovci zas vyberajú podľa toho, o aký konkrétny šport ide. „V prvom rade ale ide o kvalitný 100 % UV filter a v druhom rade je pri každom športe prínosom polarizačná optika, ktorá eliminuje slnečné odlesky z mokrej vozovky, snehu, či vodnej hladiny. Extra prínosom pri outdoorových športoch sú fotochromatické sklá, ktoré na svetle automaticky stmavnú a v tieni sa automaticky zosvetlia,“ hovorí Mgr. Rastislav Magna špecialista na beh z Intersport Foltan Group.

Slnečné okuliare pre športovcov: Perfektný tip pre tých, ktorí nosia dioptrie! (Zdroj: NL/Vlado Anjel)

Viac o téme: Dominika ŠtálikováManiaŠportové okuliare
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9