Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Stále hľadáte prírodný produkt, ktorý robí s vlasmi zázraky? Predsa TENTO

(Zdroj: GettyImages)

Má hydratačné vlastnosti, zlepšuje vzhľad koruny krásy. V kombinácii s ďalšími zložkami vlasy posilní a zníži ich nadmerné vypadávanie. Čo všetko s nimi dokáže aloe vera?

V oblasti prírodnej kozmetiky je aloe vera jednou z najpoužívanejších zložiek vlasových produktov. Hoci doteraz neexistujú žiadne klinické dôkazy o jeho výhodách, neoficiálne výsledky naznačujú, že je užitočný na zmäkčenie, rehydratáciu a opravu poškodenia vlasov spôsobeného prostredím. Niektorí ľudia ho používajú ako doplnkovú liečbu na zmiernenie príznakov seboroickej dermatitídy, ktorá postihuje pokožku hlavy. Tento rastlinný gél má antibakteriálne vlastnosti. To mu dáva schopnosť predchádzať infekciám vlasov a súvisiacim problémom, ako je nadmerné vypadávanie.

Päť kúr na posilnenie vlasov s aloe vera

1. Aloe vera a kokosový olej

Kombinácia aloe vera s esenciálnymi mastnými kyselinami kokosového oleja vytvára vynikajúce posilňujúce a revitalizačné ošetrenie pre poškodené, suché vlasy. Jeho antioxidanty, vitamíny a minerály hlboko vyživujú pokožku hlavy a podporujú zdravý rast koruny krásy. Táto zmes jej dodá lesk a hebkosť.

Ingrediencie

- 3 polievkové lyžice gélu z aloe vera

- 2 polievkové lyžice kokosového oleja

Vložte aloe vera do nádoby a zmiešajte s kokosovým olejom, dôkladne premiešajte. Zmes rozotrite od korienkov ku končekom. Zakryte si vlasy sprchovou čiapkou a nechajte hodinu pôsobiť.

Opláchnite ako obvykle.

2. Aloe vera a med

Med hydratuje a posilňuje vlasy. V kombinácii s trochou gélu z aloe vera získate kombináciu, ktorá ich navyše ochráni pred vysušením a zabráni ich nadmernému vypadávaniu. Okrem toho je to jedna z najlepších možností na oživenie mastných vlasov. Reguluje totiž prirodzenú tvorbu mazu bez toho, aby zasahoval do činnosti mazových žliaz.

Ingrediencie

- 3 polievkové lyžice gélu z aloe vera

- 3 polievkové lyžice medu

Zmiešajte gél z aloe vera s medom v nádobe. Potom si zmes vmasírujte do vlasov. Nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď ju budete aplikovať trikrát týždenne.

3. Aloe vera a vajíčka

Vaječné proteíny zmiešané s hydratačnými schopnosťami aloe vera sú skvelou voľbou, ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov. Jeho absorpcia do vlasových folikulov ich hĺbkovo vyživí, posilní a prirodzene podporuje rast.

Ingrediencie

- 4 polievkové lyžice gélu z aloe vera

- 1 vajce

Rozšľahajte vajíčko a dobre premiešajte s gélom z aloe vera. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Umyte svojím obľúbeným šampónom, opláchnite. Kúru opakujte trikrát týždenne.

4. Aloe vera a íl

Kombinácia aloe vera a ílu je ideálna na odstránenie odumretých buniek, ktoré sa hromadia na pokožke hlavy. Hlina obsahuje minerály a má antibakteriálne vlastnosti. Ak zmiešate gél z aloe vera s ílom a trochou olivového oleja, vyrobíte si pílingovú masku, ktorá odstráni odumreté kožné bunky, ktoré sa na vlasoch ukladajú. Jeho aplikácia prispieva k zlepšeniu okysličovania vlasových folikulov, zastavuje vypadávanie a podporuje rast vlasov.

Ingrediencie

- 6 polievkových lyžíc gélu z aloe vera

- 1 polievková lyžica ílu

- 1 polievková lyžica olivového oleja

Všetky ingrediencie vložte do nádoby a miešajte, kým nezískate krémovú pastu. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Dobre opláchnite vodou a aplikujte raz týždenne.

5. Aloe vera a ricínový olej

Ricínový olej sa považuje za ideálny produkt na stimuláciu rastu vlasov a zníženie vypadávania. V kombinácii s aloe vera korunu krásy hydratuje, posilňuje korienky a pramene.

Ingrediencie

- 2 polievkové lyžice gélu z aloe vera

- 1 polievková lyžica ricínového oleja

Suroviny vložte do nádoby a dobre premiešajte. Zmes votrite do vlasov a nechajte pôsobiť 20 minút. Opláchnite ako obvykle. Opakujte 2 alebo 3 krát týždenne.

Čo ešte môžete urobiť pre posilnenie vlasov?

Aby ste posilnili svoje vlasy, musíte okrem prípravy a aplikácie uvedených ošetrení aj zdravo jesť a piť dostatočné množstvo tekutín. Vyhnite sa nadmernému používaniu sponiek do vlasov, fénov a akéhokoľvek iného tepelného zariadenia, ktoré vlasy oslabuje.

Viac o téme: Aloe veraVlasy Vyadavanie vlasov
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9