Jednoduchý spôsob, ako doma urýchliť dozrievanie ovocia: Pri týchto druhoch zaručene funguje!

06.11.2018

Dávať nedozreté ovocie do plastových vreciek je zvykom mnohých spotrebiteľov. Veria, že takýmto spôsobom môžu napríklad jablká sčervenieť alebo broskyne zmäknúť. Je to však naozaj tak? Alebo ide len o mýtus?

Ako sa pre portál Prirodovedci.cz vyjadril odborník Jan Kolář z Prírodovedeckej fakulty Karlovej univerzity v Prahe, niektoré druhy ovocia môžu dozrieť v plastovom vrecku vďaka rastlinnému hormónu – etylénu.

Čítajte viac: Dve jablká denne ako najlepší domáci lekár: Tieto zmeny z vás urobia iného človeka!

„Etylén ovplyvňuje celý rad procesov. Spôsobuje napríklad tlstnutie stoniek a spomaľuje ich predlžovanie. Zúčastňuje sa odpovedí na stres a urýchľuje starnutie aj opadávanie listov a kvetov. U mnohých rastlín podporuje rast prídavných (adventívnych) koreňov, u ananásu a ďalších druhov z čeľade broméliovitých vyvoláva kvitnutie,“ vysvetľuje prírodovedec.

Jeho ďalšou vlastnosťou je urýchľovanie dozrievania niektorých plodov, resp. takých, u ktorých sa pred dozretím prudko zvyšuje tvorba etylénu a dýchania: „Vznikajúci etylén stimuluje rôzne pochody spojené so zrením - zmenu farby, mäknutie, sladnutie a podobne. Navyše, podporuje svoju vlastnú produkciu, takže bunky vyrábajú čím ďalej viac etylénu. Nakoniec sa však tvorba hormónu spomalí a plod dozreje.“

Funguje pri jablkách aj banánoch!

Keďže je etylén pri bežných teplotách v plynnom skupenstve, z ovocia v plastovom vrecku neuniká do vzduchu, ale ostáva v atmosfére plastového vrecka. Tento princíp sa uplatňuje napríklad pri dozrievaní banánov. Okrem banánov urýchľuje etylén aj dozrievanie rajčín, jabĺk a väčšiny druhov kôstkovíc. Vedec však dopĺňa, že napríklad v prípade jahôd, citrusov alebo viniča táto finta nefunguje – k dozrievaniu totiž nepotrebujú etylén.

Fotogaléria


Tagy:
etylén dozrievanie ovocia plastové vrecko

06.11.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Diskusia