Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

3 MÝTY o erektilnej dysfunkcii: Prejavuje si inak, než si myslíte

(Zdroj: GettyImages)

Problém, za ktorý sa rozhodne netreba hanbiť. Práve ostych je to, čo mnohých mužov odrádza od návštevy lekára. Mnohí si myslia, že sú jediní s problémom menom erektilná dysfunkcia a myšlienky v hlave im nahovárajú, že je to niečo, o čom za žiadnu cenu nesmú hovoriť. Za takýmto nesprávnym a priveľmi kritickým myslením sú dozaista i mýty, ktoré o chúlostivom probléme panujú. Aká je však pravda?

"Mýty o erektilnej dysfunkcii (ED) sú škodlivé, pretože vytvárajú množstvo dezinformácií a stigmatizujú tento bežný stav. Pre mužov je veľmi dôležité pochopiť bežné mylné predstavy a uvedomiť si, že ED je zdravotný problém, ktorý sa dá riešiť správnou diagnostikou a liečbou," upozornil podľa portálu Mirror všeobecný lekár Donald Grant.

Erektilná dysfunkcia súvisí s príťažlivosťou

"Jedným z masovo rozšírených omylov v súvislosti s ED je predstava, že tento stav je priamo spojený so sexuálnym vzrušením. To, že ľudia musia užívať podporné tabletky alebo iné liečebné prostriedky, nemusí nevyhnutne znamenať, že ich partner pre nich nie je sexuálne príťažlivý. Naopak, stav spôsobuje, že zostať stimulovaný je nemožné. ED je stav, a to taký, ktorý nesúvisí s nejakou sexuálnou príťažlivosťou konkrétneho jedinca,” vysvetlil lekár s tým, že vďaka vyvráteniu dezinformácií môžu ľudia lepšie pochopiť tento stav a porozumieť tomu, kedy potrebujú odbornú liečbu.

Erektilná dysfunkcia sa vyskytuje len u starých mužov

"Hoci je erektilná dysfunkcia častejšia u staršej populácie, nie je striktne obmedzená na určitú generáciu jedincov. V skutočnosti je oveľa častejšia medzi mužmi v strednom veku, ako by si väčšina ľudí mohla myslieť, hoci riziko sa u ľudí nad 70 rokov neustále zvyšuje,” doplnil Grant s tým, že toto tvrdenie je pre mladých mužov veľmi škodlivé. "Táto stigma je obzvlášť nebezpečná a mohla by viesť k tomu, že mladší muži odmietnu myšlienku, že by mohli trpieť týmto ochorením,” dodal lekár.

Erektilná dysfunkcia je stav, keď muž nikdy nemôžete dosiahnuť erekciu

"Častým mýtom o erektilnej dysfunkcii je, že sa týka len toho, ak máte neustále problémy s erekciou. Je to čisto nepravdivé, erektilná dysfunkcia postihuje mužov rôznymi spôsobmi, vrátane toho, že nie sú schopní dosiahnuť žiadnu erekciu, nie sú schopní ju udržať alebo erekcia nie je dostatočne silná na to, aby sa mohli zapojiť do pohlavného styku. Bohužiaľ, všetky tri príznaky sú príznakmi tohto ochorenia a vyžadujú si odbornú liečbu. Je nevyhnutné vyhľadať odbornú radu, ak trpíte týmito príznakmi počas sexuálnej aktivity,” uzavrel Grant.

Viac o téme: SexZdravy sexEkertilna dysfunkcia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9