Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Richard si sám vyliečil rakovinu: Nevšedná liečba, ktorej lekári neverili, zabrala!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: GettyImages)

Ani skúsení lekári neverili výsledkom, ktoré dosiahol spolu so svojim tímom. Choroby sa nevyhýbajú nikomu, čoho dôkazom je i austrálsky lekár Richard Scolyer (57), ktorý bojoval so zákernou rakovinou, ktorá mu napadla mozog.

Richard je sám lekár, patológ, preto sa o svoj zdravotný stav veľmi zaujíma a neujde mu žiadny príznak či varovné znamenie. Diagnostikovali mu typ rakoviny nazývaný glioblastóm, čo je veľmi agresívny nádor mozgu. Možnosti liečby glioblastómu sa za posledných niekoľko desaťročí podľa New York Post veľmi nezmenili - chirurgické odstránenie nádoru, po ktorom zvyčajne nasleduje rádioterapia a chemoterapia.

Richard si sám vyliečil
 (Zdroj: instagram -profrscolyer)

Scolyer a jeho dlhoročná výskumná partnerka Dr. Georgina Long však boli odhodlaní. Spojili sily a liečili ho inak, ako je bežné. Jedným z aspektov, ktoré odlišovali Scolyerovu liečbu, je, že najprv dostal kombináciu imunoterapeutických liekov na zmenšenie nádoru, a potom ho operovali, aby ho odstránili. Stratégia podávania liekov pred operáciou je známa ako neoadjuvantná liečba.

Lieky na imunoterapiu môžu byť po zmiešaní aj toxické a odborníci varovali, že mu môže opuchnúť mozog a môže náhle zomrieť, uvádza BBC. A to sú len niektoré z úvah. Opak je však pravdou a Richard sa nádoru naozaj zbavil.Pred niekoľkými mesiacmi som ho videl a vyzeral sakra dobre,” povedal pre portál Dr. Jeffrey S. Weber, ktorý sa nepodieľal na Scolyerovej liečbe, ale je oboznámený s jeho prípadom. Richarda pozná aj vďaka ich spoločnej kariére v oblasti výskumu rakoviny a priznal, že zázračné výsledky sú hodné pozornosti.

“Ak podávate neoadjuvantnú liečbu, odkladáte definitívnu operáciu a ožarovanie o určitý čas,” povedal Weber. Mohli by ste mať vedľajšie účinky, ktoré by vám mohli zabrániť pokračovať v definitívnejšej liečbe,“ objasnil riziká, ktoré však Richardovi nebránili podstúpiť túto liečbu. Weber dodal, že niekedy neoadjuvantná liečba nemusí byť možná kvôli iným liekom, napríklad steroidom, ktoré už pacient s rakovinou môže užívať. Inými slovami, Scolyer bol veľmi zvláštny prípad.

Weber objasnil, že hoci je táto liečba glioblastómu nová, je v súlade s ďalšími prebiehajúcimi výskumami. „Povedal by som, že je to všetko v súlade s mnohými vývojovými trendmi v oblasti imunoterapie, čo naznačuje, že neoadjuvantná liečba pred operáciou môže byť užitočná,“ vysvetlil Weber.

Richard nedávno podstúpil magnetickú rezonanciu, ktorá potvrdila, že sa v jeho tele nádor nenachádza. Podľa Webera bude Richard sledovaný každé tri mesiace, čo je podľa neho bežný postup. Zatiaľ sa však austrálsky lekár v podstate vrátil k normálnemu životu, dokonca denne cvičí. „Cítim sa hrdý na tím, s ktorým pracujem. Cítim sa hrdý na to, že sú ochotní podstúpiť riziko a vydať sa touto cestou,“ povedal Scolyer pre BBC.

Viac o téme: MozogRakovinaChemoterapiaRadioterapiaRakovina mozguImunoterapiaNador na mozguNeoadjuvantna liecba
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9