Základná HYGIENA, ktorú dodržuje málokto: ZABRÁNI vstupu VÍRUSOV a baktérií do tela!

11.05.2021

Súčasťou našej imunity je slizničný imunitný systém, ktorý je najväčšou zložkou nášho imunitného systému. Tvoria ho nielen sliznice čreva, ale aj dýchacích ciest a nosa, ktoré zabezpečujú obranyschopnosť nášho tela.

Ako sa oň môžete starať a zabezpečiť si vyššiu odolnosť proti vírusom a baktériám? Ako ľahšie prežiť nadchádzajúce obdobie alergií?

Čítajte tiež: Aj obyčajný ČAJ sa môže zmeniť na NEPRIATEĽA: V túto DOBU sa prejaví jeho NEGATÍVNY účinok!

Pravidelným inhalovaním

Myslí si to aj pediatrička MUDr. Marta Špániková, ktorá sa vo svojej ambulancii denne stretáva s deťmi, ktoré trápia typické prejavy oslabenej slizničnej imunity ako sú časté infekcie a zápaly ústnej dutiny, hrdla, dýchacích ciest a v týchto dňoch aj alergie. 

Inhalovanie a vyplachovanie nosa fyziologickým roztokom či minerálnou vodou určenou na inhalovanie by malo patriť k základnej hygiene rovnako ako každodenné umývanie zubov. Pri peľových alergiách a alergiách na roztoče inhalácia pomáha udržať si fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice a umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity.“

Zdravé sliznice chránia naše telo pred škodlivými vplyvmi zvonka, ako aj vírusmi a baktériami, a preto by sme sa o ne mali starať.

Inhalovanie je jednoduché a s kvalitným inhalátorom ho zvládne naozaj každý. 

Inhalovanie je presne cielená liečba bez chémie, vďaka čomu je vhodná pre všetkých, od novorodencov ažpo seniorov,“ dopĺňa Šimon Peter zo spoločnosti Celimed, výhradný zástupca spoločnosti OMRON na Slovensku. 

Ako a čo inhalovať?

Stačí sa pohodlne usadiť, do prístroja naliať aerosólny roztok alebo liečivú minerálnu vodu určenú na inhalovanie a pokojne môžete dýchať cez náustok alebo masku. Prístroj na inhalovanie rozprašuje roztok na malé čiastočky, ktoré dokážu efektívne zacieliť spodné dýchacie cesty, čo napríklad taká vodná para z hrnca s bylinkami nedokáže, pretože čiastočky molekúl sú prílišveľké, aby sa dostali na to správne miesto. Inhalovaním s pomocou inhalátora dokážete presne zacieliť miesto, ktoré potrebujete preliečiť a teda horné alebo dolné dýchacie cesty. Inhalovaťpreventívne stačí raz denne a v prípade zhoršenia zdravotného stavu, či akútnej choroby a alergie trikrát denne.

Fotogaléria


Tagy:
imunita inhalovanie alergie

11.05.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Zdroj: Tlačová správa

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia