Milovníci piva sa potešia: Pozrite sa, čo vyvinuli vedci

22.10.2013

Boli síce preukázané pozitívne zdravotné účinky piva, napriek tomu sa stále neodporúča vypiť viac než jeden pollitrový pohár. Ako každý alkohol, aj tento nápoj telu škodí vo väčšom množstve, keďže má vysoký príjem alkoholu a hlavne dehydratuje telo. To už však je minulosťou! Vedci z Austrálie vyvinuli novú pivnú variantu, ktorá telu dodáva vodu. Vyzerá to tak, že pivo sa onedlho bude vďaka svojim zdravotným výhodám považovať za ideálny nápoj!

Kto by nedostal chuť na vychladené pivo po vyčerpávajúcej fyzickej námahe či v horúčave? Profesor Ben Desbrow pitie piva odobruje. Uvedomuje si však, že odvodňuje ľudské telo, ktoré tak prichádza o cenné minerály a vodu. Preto sa snažil prísť na to, ako z neho urobiť nápoj vhodný ku konzumácii aj po náročnej práci či športe.

Takto upravili pivo

Milovníci piva teraz môžu profesorovi ďakovať za to, čo sa mu podarilo! V laboratóriu upravil dva typy pív – jeden klasický ležiak a druhé ľahšie pivo s obsahom alkoholu okolo 2,3 percenta. Pri oboch nápojoch upravil elektrolyty tak, aby po konzumácii dostalo telo vodu a cenné prvky.

Profesor Desbrow zistil, že upravené pivo s nižším obsahom alkoholu hydratovalo lepšie. Dokonca o elektrolyty obohatené ľahko alkoholické pivo bolo v zavodňovaní efektívnejšie ako voda. Táto pozitívna vlastnosť piva však ide na úkor obsahu alkoholu a ten musí byť nízky.

Zatiaľ nie je jasné, či tento objav profesora Desbrowa skončí skutočne vo výrobe. Nechajte sa prekvapiť.  

Hydratuje telo i klasické pivo?

 V lete sa internetom šírila správa, že pitie klasického piva po tréningu hydratuje telo dokonca lepšie ako samotná voda.

Profesor Manuel Garzon z Granada University v Španielsku zdôraznil dôležitosť tohto nápoja po cvičení. Nielenže pomáha uhasiť smäd, ale podľa neho môže pomôcť nahradiť stratené kalórie. Potvrdila to štúdia, do ktorej sa zapojila skupina študentov. Tí vykonávali namáhavú činnosť, pri ktorej sa zapotili. Jedna polovica študentov si potom pochutnala na pive a druhá si dala vodu. Výsledky ukázali, že účinok hydratácie u tých, ktorí pili pivo, bol lepší ako u ostatných študentov, ktorí pili vodu. Výsledky boli vyhlásené na tlačovej konferencii v Granade.

Na druhej strane, aj keď klasické pivo môže hydratovať ľudské telo, dokáže však doplniť cenné minerály? Predsa len výskum profesora Desbrow nie je na zahodenie...

Chcete vedieť, aké zdravotné účinky má pivo? Prečítajte si na Vyšetrení, ako blahodárne pôsobí na zdravie ľudského organizmu!

22.10.2013  |  Text: Janka   |  Foto: Sxc.hu  |  Zdroj: dnaindia.com

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia