Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Chcete sa zbaviť pneumatiky okolo brucha? Držte sa týchto rád

(Zdroj: GettyImages)

Aby ste sa zbavili telesného tuku, je nevyhnutné, aby ste spálili viac kalórií, ako prijmete. Najľahší spôsob, ako to dosiahnuť, je kombinácia vyváženej stravy a fyzickej aktivity.

Jedným z najčastejších predsavzatí pri chudnutí je, zbaviť sa telesného tuku. Nie je to však vždy jednoduchá úloha. Existujú totiž veci, ktoré tento proces sťažujú. Od nízkej fyzickej aktivity, pomalého metabolizmu až po genetické faktory. Všetky totiž spôsobujú vysoké percento nadváhy a obezity. Získať ideálnu postavu sa však dá. Podľa portálue steptohealth.com sa iba treba držať týchto rád.

1. Jedzte jablká

Podľa niekoľkých štúdií, jablká majú vlastnosti, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Prekvapivé výsledky boli zaznamenané u ľudí s vysokým percentom obezity. Nájdeme v nich vlákninu, karotenoidy a polyfenoly. Ide o látky, ktoré podporujú celkové zdravie. Vláknina uľahčuje pohyb čriev a tiež zasýti na dlhší čas. Odborníci odporúčajú zjesť aspoň jedno jablko denne.

2. Vylúčte cukor zo svojho jedálnička

Ak chcete mať vyváženú stravu, mali by ste konzumovať iba prírodné cukry, ktoré sa nachádzajú napríklad v ovocí. Bežne však konzumujeme spracované cukry, ktoré sú príčinou obezity, nadváhy a degeneratívnych ochorení, ako je cukrovka. Ak sa chcete starať o svoje zdravie a zároveň sa zbaviť telesného tuku, budete im musieť dať zbohom. Spočiatku to môže byť ťažké. Vyhoďte preto zo svojej kuchyne džemy, cukrovinky, sušienky, dresingy. Pri varení a pečení používajte radšej med a stéviu.

3. Pite zelený čaj

Zelený čaj je jedným z najčastejšie používaných diuretických nápojov na chudnutie. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré sa nazývajú katechíny. Nájdeme v ňom aj kofeín, ktorý pozitívne súvisí s chudnutím. Pite ho na lačný žalúdok.

4. Hydratujte sa vodou

Jedným z najbežnejších odporúčaní na chudnutie je pitie pitnej vody. Väčšina z nás ale na to zabúda. Pijeme menej ako 8 pohárov denne. Voda ale podporuje pohyb čriev, vďaka čomu je ideálna pre ľudí trpiacich zápchou. Prispieva k pocitu sýtosti, čo znižuje riziko maškrtenia medzi jedlami. Aby ste sa zbavili telesného tuku, skúste pred každým jedlom vypiť 1 pohár neperlivej vody.

5. Zaraďte do svojho jedálnička vajcia

Vajcia sú najlepším zdrojom bielkovín zo všetkých potravín a majú iba 5 gramov celkového tuku. Navyše neobsahujú zlý cholesterol (LDL), takže ich môžete bez obáv jesť. Konzumovať ich môžete celé, alebo len bielka, podľa toho, akú prísnu diétu máte. Dlhé roky sa považovali za škodlivú potravinu, no v skutočnosti ich jedenie prispieva k zníženiu telesného tuku.

6. Cvičte

Aby ste sa zbavili telesného tuku, musíte spáliť viac kalórií, ako skonzumujete. Aby ste to dosiahli, musíte skombinovať fyzickú aktivitu s diétou. Táto činnosť by sa mala stať súčasťou vašej každodennej rutiny. Odborníci odporúčajú cvičiť hneď ráno, pretože vtedy má človek najviac energie. Ak ste mali veľmi výdatnú večeru, cvičenie na lačný žalúdok vám pomôže spáliť prebytočné kalórie.

Viac o téme: Chudnutie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9