Priberanie v určitých častiach tela: Varovný signál, za ktorým sa skrýva viac, ako si myslíte!

19.11.2018

Ako postupne starneme, náš metabolizmus sa spomaľuje, čím sa ľudské telo stáva náchylnejšie na priberanie. Podľa austrálskej nutričnej špecialistky Lee Holmesovej naša strava, úroveň stresu a hormonálny stav prispievajú k rozvoju neželaných kíl v rôznych oblastiach, najmä v oblasti brucha, stehien a zadku.

Odborníčka odhalila, prečo priberáme na určitých častiach tela a taktiež, ako sa toho zbaviť!

Stehná

Podľa nutričnej poradkyne je prírastok hmotnosti v oblasti stehien, bokov a zadku spôsobený hormonálnou nerovnováhou.

"Ak váš estrogén nie je v rovnováhe a kolíše, môžete byť náchylnejší na priberanie v oblasti stehien. Hladinu estrogénu zistíte pomocou hormonálneho testu. Ak sa blížite k menopauze, vaše hormóny prirodzene kolíšu, čo je dôvod, prečo ženy práve v tomto období priberajú," upozorňuje odborníčka.

Čítajte tiež: Nová záchrana proti kožnej chorobe, ktorú spúšťa zimné obdobie: Spojitosť s bežným nápojom!

Odporúča, aby ste konzumovali potraviny, ktoré vplývajú pozitívne na rovnováhu hormónov v tele ako sú avokádo, brokolica a losos. Ide o zdravé potraviny, ktorými si udržíte hmotnosť. Taktiež dostatočný príjem bielkovín a pravidelné cvičenie udržia kilá od tela!

Brucho

Ak konzumujete potraviny s vysokým obsahom cukru a uhľohydrátov, nebuďte prekvapení, ak máte väčšie bruško, ako by ste chceli. Dôležité sú aj hladiny kortizolu, pokiaľ ide o tuk v okolí žalúdka. Prebytok kortizolu - stresového hormónu spôsobuje prebytočný tuk v strede tela. Ak je hladina kortizolu nevyvážená, môžete pocítiť priberanie nielen v strede tela, ale aj v oblasti tváre.

Zatiaľ čo určitá hladina kortizolu je prospešná a prispieva k regulácii krvného tlaku, je dôležité udržiavať jeho hladinu konzumáciou potravín, ako sú tmavá listová zelenina alebo semená z granátového jablka. Pomáhajú aj dýchacie techniky, jóga a meditácia.

Ruky

Nepekne ovisnuté svalstvo paží a uvoľnená koža trápi väčšinu žien. Ide o súčasť procesu starnutia. Pomáha pravidelná masáž a peeling tejto oblasti tela! Ak to budete robiť poctivo, každý deň, môžete očakávať príjemné zmeny. Obzvlášť vtedy, ak to skombinujete s pravidelným cvičením!

Chrbát

"Spotreba príliš veľkého množstva kalórií vedie k nahromadeniu tuku v oblasti chrbta, najmä, ak budete jesť značné množstvo tučných alebo vyprážaných potravín. Diéta s nedostatkom chudých bielkovín bude tiež viesť k nežiadúcej hmotnosti na hornej a dolnej časti chrbta," dodala odborníčka.

Nohy

Výživová poradkyňa zdôrazňuje, že tehotenstvo a celkové zadržiavanie tekutín môže spôsobiť neobvyklé zvýšenie telesnej hmotnosti a priberanie okolo dolných končatín a predovšetkým v členkoch.

"Ak nie ste tehotná, mali by ste venovať pozornosť príjmu sodíka - príliš veľa soli v strave môže prispieť k problematickému zadržiavaniu tekutín. Poraďte sa so svojím lekárom, ak máte obavy."

Dôležité je aj udržanie dobrého črevného zdravia. Aj to je rozhodujúce, čo sa týka priberania či chudnutia.

"Veľa prípadov u žien, ktoré priberajú, je spôsobených problémami s hormónmi. Aby ste sa ubezpečili, že vaše hormóny fungujú správne, musíte si udržiavať dobré zdravie čriev. Dajte prednosť jedlám, bohatých na probiotiká ako sú kimchi a kyslá kapusta," radí Lee Holmesová.

V súčasnosti sa veľmi málo hovorí o prebiotických potravinách, ako je pór, cibuľa, zelené fazuľky, špargľa. Ide o potraviny, ktoré stimulujú vyvážený črevný mikrobióm v našom tele, taktiež sú tiež dôležité na ceste za zdravím a štíhlym telom.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie hmotnosť priberanie

19.11.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia