Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Pevné zdravie z jedného pohára: Zdravá potravina, na ktorú sa v lete zabúda!

(Zdroj: GettyImages)

Ranné návyky máme všetci iné a mnohí po zobudení takmer okamžite bežia ku kávovaru či ku kanvici, aby si pripravili lahodnú šálku kávy či čaju. Ak však svoje návyky trochu obmeníte, vaše telo, konkrétne črevá, sa vám poďakujú.

Na zdravie čriev a tráviaceho systému väčšina ľudí myslí až vtedy, keď je zle a dostavia sa zažívacie ťažkosti. Prevencia je však kľúčom k pevnému zdraviu a platí to i v tomto prípade. Ako začať? Môže sa to zdať zložité, ale v skutočnosti je to oveľa jednoduchšie, ako si myslíte.

Na zázvor, ktorý sa teší obľube najmä počas chladných mesiacov, keď si z neho pripravujeme čaj, sa počas horúcich mesiacov zabúda. K dostaniu v obchodoch je však zvyčajne aj počas leta a nevyužiť ho by bola škoda. Zázvor má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré naznačujú, že by mohol byť účinný proti nevoľnosti a chronickým tráviacim ťažkostiam. Ak však počas leta nemáte chuť na u nás typický nápoj zo zázvora - čaj - nemusíte zúfať. Pochutiť si na ňom a podporiť ním svoje zdravie môžete aj cez leto.

Zázvor môžete do svojho jedálnička pridať aj tak, že ho pridáte do jedla, no veľmi obľúbeným je studený, jemne pikantný nápoj. Zázvor ošúpte, nakrájajte na menšie kúsky a spolu so šťavou z citrónov pridajte do mixéra a zmes rozmixujte na hladké pyré. Takto pripravenú “pastu” si môžete vo formičkách na ľad zmraziť a v mrazničke vám vydrží aj niekoľko týždňov. Potom vám ráno stačí len vybrať ľadovú kocku zázvorovej zmesi, zaliať ju vriacou vodou, pridať ľad a užívať si chuť letného nápoja.

Výhody zázvoru

Zázvor obsahuje celé spektrum vitamínov, vrátane vitamínu B1, B2, B3, B5, B6, B9 , vitamínu C a vitamínu E. Okrem toho zázvor obsahuje i antioxidanty.

Viac o téme: TravenieTraviace problemyZazvor
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9