LYŽIČKA denne zníži CHOLESTEROL v priebehu pár týždňov: PRÍLOHA k jedlu s VEĽKÝM účinkom!

14.11.2021

Stačí, že sa v krvi nahromadí príliš veľa tukových látok, ktoré zablokujú krvné cievy a problémy so srdcom sú na svete. Stačí však vytiahnuť účinnú zbraň v podobe jednej potraviny, ktorá je podľa nového výskumu skvelým pomocníkom.

Vysoký cholesterol vyvoláva hlavne konzumácia potravín s vysokým obsahom tuku a celkovo nezdravý životný štýl. Stačí zmeniť jedálníček a viac cvičiť a postupom času sa zníži množstvo tukových látok v krvi. Na zvrátenie škôd údajne postačí lacná príloha k jedlu!

Čítajte tiež: VÝSTRAHA tela, že jete priveľa PEČIVA: Po týchto SIGNÁLOCH by ste s tým mali PRESTAŤ!

Zníži riziko srdcových chorôb

Štúdia, ktorú uskutočnila spoločnosť Tracklements v spolupráci s Cardiff Metropolitan University, zistila, že celozrnná horčica môže byť prospešná pre cholesterol. Ak si dáte vrchovatú čajovú lyžičku tejto potraviny, čo zodpovedá 10 gramom, môže vám to pomôcť dosiahnuť zdravú hladinu cholesterolu, ako sa píše na express.co.uk. Dôkazy ukazujú, že 86 percent účastníkov zaznamenalo „významný pokles“ hladín cholesterolu v priebehu 12 týždňov! Výskum bol prezentovaný na „pôde“ Európskej federácie potravinárskej vedy a technológie.

Nový výskum naznačuje, že ľuďom s vysokou hladinou cholesterolu môže pomôcť jedna kopcovitá lyžička celozrnnej horčice každý deň. Ako už bolo spomenuté, štúdia zaznamenala pokles hladín cholesterolu v krvi počas 12 týždňov u 64 percent jej účastníkov.

"Naznačuje to sľubný klesajúci trend u tých, ktorí sú vystavení vyššiemu riziku vzniku srdcových chorôb, mŕtvice a vaskulárnej demencie," uviedla štúdia.

Ďalší benefit potraviny

Nižší cholesterol však nie je jediným zdravotným prínosom celozrnnej horčice. Výskum tiež hovorí, že pri každodennej konzumácii môže tiež pomôcť dosiahnuť zdravú hladinu glukózy v krvi. Mayo Clinic uvádza, že normálne hladiny cukru v krvi nalačno by mali byť nižšie ako 100 miligramov na deciliter. To znamená, že celozrnná horčica by mohla pomôcť aj ľuďom s prediabetikou!

Vysoká hladina cukru v krvi je hlavnou hrozbou a spôsobuje cukrovku 2. typu, preto by mala byť pod kontrolou. Množstvo na dosiahnutie zdravej glukózy v krvi je rovnaké ako pri cholesterole – 10 gramov alebo inak povedané, vrchovatá čajová lyžička denne.

Zdravotné prínosy tohto obľúbeného dochucovadla siahajú až do starovekých egyptských, gréckych a rímskych čias. V skutočnosti sa verí, že Rimania priniesli toto korenie do Veľkej Británie.

Existuje mnoho spôsobov, ako možno celozrnnú horčicu začleniť do každodennej rutiny. Štúdia ju odporúča používať ako koreninu, príchuť pri varení, alebo ako dip.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie cholesterol celozrnná horčica

14.11.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia