Priložte CIBUĽU na boľavý KĹB a čakajte niekoľko minút: Takto sa prejaví jej účinok!

02.10.2020

Stálica v slovenských domácnostiach. Taká je cibuľa, ktorá nepatrí len do kuchyne. Svoje nezastupiteľné miesto má aj v lekárničke. Poradí si s takými zdravotnými problémami, s akými mnoho iných druhov zeleniny nie. Oceníte ju napr. pri bolestiach kĺbov!

Keďže nesú hmotnosť nášho tela a umožňujú nám vykonávať pohyb, sú dosť vyťažené. Týka sa to hlavne kĺbov v kolenách a bedrách. Aj lakťový, ramenný a iné malé kĺby netreba podceňovať, záleží však na povahe každodenných pohybov. Ľahko sa môže stať, že vás prekvapia bolesti kĺbov, keďže sú často namáhané. Opotrebenie alebo rozkladové procesy v kĺbe ako športové zranenia, či zápal tkanív v okolí kĺbov – to všetko môže byť príčinou. 

Čítajte tiež: AFRODIZIAKUM a životabudič v jednom: Rastlina, ktorá NAKOPNE libido a chuť na sex!

Zeleninou proti bolestiam kĺbov

Hoci lieky sú prvé, po ktorých mnohí siahnu, ak ich bolia kĺby, mali by dať prednosť niečomu inému. Avšak len v prípade, ak sa nejedná o vážny stav. Riešením by mohla byť cibuľa! Táto potravina, nabitá zdraviu prospešnými látkami, dokáže priam divy s ľudským telom. Tentokrát však nejde o jej vnútorné použitie, ale vonkajšie. Cibuľa je známa svojimi protizápalovými schopnosťami, ako sa píše na medium.com a obsahom síry, ktorá má schopnosť utlmiť enzýmy vyvolávajúce bolesť. 

Nastrúhajte si cibuľu na jemnom strúhadle. Pripravte gázu alebo kus nejakej bavlnenej látky, na ktorú rozotrite vzniknutú masu. Obklad priložte na boľavý kĺb a nechajte pôsobiť 15-30 minút. Bolesť by mala v priebehu niekoľkých minút ustúpiť alebo sa aspoň zmierniť. Na svedomí to má rozohrievajúci účinok cibule, ktorý spôsobí prekrvenie postihnutého miesta. Cibuľový obklad oceníte vtedy, ak sú bolesti ešte znesiteľné a netrvajú dlho. V opačnom prípade už treba kontaktovať svojho lekára. 

Ďalšie využitie cibule

Obklad s pomocou cibule môže pomôcť pri bolestiach v ramenách, bedrách, kolenách i členkoch. Zeleninu možno použiť aj na potlačenie nepríjemného svrbenia a bolesti po bodnutí hmyzom. Stačí len priložiť plátok čerstvo nakrájanej cibule na miesto bodnutia a už len čakať na výsledok. Dokonca obnoví zdravie nechtov! Potierajte si denne nechty cibuľovou šťavou a výsledkom budú pevnejšie, krajšie a zdravšie nechty. Ak vám vadí zápach, pretrite si nechty a prsty citrónovou šťavou. 

Fotogaléria


Tagy:
zelenina cibuľa

02.10.2020  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia