Najsmrteľnejšie a najnebezpečnejšie jedlá na svete: Tieto potraviny vás môžu zabiť

09.03.2018

Kto mi nemiloval jedlo? Pochutnať si tak na miestnych špecialitách a nechať "pracovať" svoje chuťové poháriky... Paradoxne, niekedy sa dopúšťame veľkému riziku. Zatiaľ čo si užívame chuť jedla, náš organizmus nemusí byť až taký spokojný. Pozrite sa na najnebezpečnejšie jedlá na svete, ktoré mávajú ľudia reálne na tanieri!


Na svete existujú plodiny, ktoré môžu konzumentovi pri nesprávnej príprave spôsobiť závažné zdravotné komplikácie, ako sa uvádza na iflscience.com. Dokonca hrozí aj smrť! Tieto jedlá môžu spôsobiť okrem pôžitku aj niečo, s čím človek neráta:

Fugu

Ryba fugu by vás mohla pokojne aj zabiť! Nejde pritom vôbec o prehnané tvrdenie. Ak by sa táto japonská pochúťka pripravila nesprávne, konzumentovi hrozí smrť. Pripravuje sa v tisíckach japonských reštaurácií, ktoré zamestnávajú odborne vyškolených kuchárov. Tí si musia prejsť dostatočnou prípravou a tréningom. Toto jedlo sa skladá z nasekaných rýb, pričom svalové tkanivo je bezpečné na konzumáciu, avšak rybia pečeň, ktorá je považovaná za najchutnejšiu časť ryby, obsahuje silný neurotoxínový tetrodotoxín (TTX). Táto jedovatá látka vedie k závratom a pocitom svalovej slabosti. V závažných prípadoch hrozí zlyhanie obehového systému a smrť.

Čítajte tiež: Psychológovia našli tri vlastnosti, ktoré predpovedajú úspech v živote: Máte ich aj vy?

Rakovinový šalát z pečene

Koi pla je šalát zo severovýchodného Thajska vyrobený z nakrájaných surových rýb, korenistého šalátového dresingu, limetového džúsu a živých červených mravcov (video nižšie). Hoci to už na prvé počutie nevyzerá práve najlepšie, jedlo je navyše spojené s prípadmi rakoviny pečene. Vo vidieckych častiach provincie Isaan v Thajsku, kde je jedlo obzvlášť populárne, rakovina pečene predstavuje viac ako 50 percent prípadov rakoviny diagnostikovaných u mužov, v porovnaní s 10 percentami na celom svete.

Kauzálnym činiteľom sú pečeňové vločky, typ parazitárnych plochých červov, ktoré často žijú vo vnútri rýb. Keďže jedlo je podávané surové, parazity tak ostávajú nažive.

Pagpag, pochúťka z odpadkového koša

Ako dôkaz šokujúcej úrovne chudoby vo filipínskom hlavnom meste Manila je "pagpag" termín, ktorý sa používa na označenie jedla na ulici, ktoré bolo z koša zachránené, umyté a opätovne vyprážané na horúcom oleji. Slovo pagpag doslovne znamená "pretrepte prach alebo nečistotu".

Malé podniky zhromažďujú potraviny, ktoré pozostávajú zo skládok odpadu, vyradených z rýchleho občerstvenia a mrazených potravín po spotrebe zo supermarketov. Netreba dodávať, že táto prax je spojená s celým počtom prenosných chorôb, vrátane cholery, hepatitídy A a týfusu. Avšak v porovnaní s inou možnosťou, pagpag zostáva bežnou praxou v najchudobnejších kútoch krajiny.

Maniok

Maniok, známy aj pod označením cassava alebo tiež sladký zemiak je tropická koreňová plodina, ktorá sa pravidelne konzumuje v karibských krajinách, Afrike a Ázii. V skutočnosti je hlavným zdrojom kalórií pre viac ako 500 miliónov ľudí na svete. Napriek jeho obľúbenosti, jeho listy  a korene obsahujú látku, ktorá pri konzumácii môže spúšťať produkciu kyanidu. Ten obsahujú zvyčajne pôvodné surové druhy manioku. Aby bola odstránená táto smrteľná látka, musí sa odstrániť jej obsah linamarínu pomerne dlhým procesom sušenia, namočením vo vode a následným opláchnutím alebo chladením.

Nie je žiadnym prekvapením, že sa pravidelne objavujú správy o hospitalizácii ľudí po tom, že zjedli zle pripraveného manioka.

Absint

Medzi najobľúbenejšími nápojmi medzi umelcami a bohémami v Európe v 19. storočí bol absint, legendárny alkoholický nápoj s psychedelickými vlastnosťami. V posledných rokoch bol ochutený nápoj úzko spojený s halucináciami, záchvatmi, duševnými chorobami, psychózami a všetkými druhmi sociálnych problémov.

Niektoré vedecké štúdie sa vrhli na túto myšlienku, ktorú hneď vyvrátili, čo naznačuje, že tieto vedľajšie účinky sú len výsledkom alkoholizmu. Iný vedecký výskum však naznačuje, že tieto účinky by mohli byť spojené s alfa-thujónom, neurónom, ktorý funguje na rovnakom mozgovom receptore zodpovednom za formu epilepsie.

Napriek tomu sa stáva absint čoraz bežnejším alkoholom, ktorý si ľudia bežne doprajú aj u nás.

Karambola

Starfruit, známy aj ako karambola, je ďalšou najrozšírenejšou rastlinou so smrteľným tajomstvom. Tentokrát ide o neurotoxín nazývaný karamboxín. Ak ste relatívne fit a zdraví, vaše telo by malo byť schopné rozložiť a poradiť si s akoukoľvek primeranou hladinou karamboxínu. Avšak, ak máte problémy s obličkami, pohár šťavy by mohol stačiť na to, aby vo vás mohol vyvolať vracanie, zníženú citlivosť končatín, zníženú svalovú silu, svalové zášklby, zmätenosť a kŕče.

Ackee

Ackee je ovocie pochádzajúce zo západnej Afriky a Karibiku, najčastejšie podávané so slanými rybkami alebo vyrobené z alkoholického vína. Hoci to môže byť jedným z najkrajších národných pokrmov Jamajky, toto nevinne vyzerajúce ovocie obsahuje aj toxíny hypoglycín A a B. V priebehu dvoch až šiestich hodín od konzumácie nesprávnych častí tohto ovocia vás bude vítať nepríjemné zvracanie. Ak máte smolu, budete mať aj záchvaty, upadnete do kómy a potenciálne hrozí dokonca aj smrť.

Fotogaléria

09.03.2018  |  Foto: Thinkstock.com  |  Zdroj: Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia