Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Jedinečný nápoj, ktorý je obrovskou injekciou vitamínov a antioxidantov: Tento zázrak veľa dokáže!

Zelené smoothie predstavuje revolúciu vo výžive. (Ilustračná fotografia) Zobraziť galériu (2)
Zelené smoothie predstavuje revolúciu vo výžive. (Ilustračná fotografia) (Zdroj: ipark.sk)

Viete, v čom spočíva sila zelených smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela – čím prichádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka.

Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný. Urobte niečo pre seba a vyskúšajte zelené smoothie!

Nová kniha Zelené smoothie ponúka všetko o tomto fenoméne a k tomu 200 overených receptov.
Málokto z nás si dokáže v dnešnej dobe nájsť čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín.

Zelené smoothie – revolúcia vo výžive chce poraziť epidémiu týchto zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.

Nová kniha Zelené smoothie
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: ipak.sk)

V čom sú zelené drinky výnimočné?

Autorka Victoria Boutenko prichádza vo svojej knihe s kombináciou správnej výživy a svojich znalostí o smoothie, aby nám pomohla v ceste za zdravím. Potrebujeme k tomu len ovocie, zeleninu a rastliny, ktoré sme možno doteraz považovali za neužitočné. A samozrejme vodu!

Zelená revolúcia v oblasti výživy práve prebieha. Deje sa to vďaka nám všetkým, ktorí sme si obľúbili skvelé zelené drinky. Rozplývame sa nielen nad ich sýtozelenou farbou a mimoriadne priaznivým účinkom na organizmus, ale aj nad ich lahodnosťou, výbornou chuťou, ktoré prekonávajú všetky očakávania.

 

 

"Na prednáškach a seminároch, kde som prezentovala výnimočnosť zelených nápojov," vysvetľuje V.Boutenko, "som bola veľa ráz svedkom toho, ako ľudia už po prvom ochutnaní týchto nápojov zmenili svoj postoj. Nechuť a nedôveru voči „burinovým živinám“ odrazu vystriedalo preferovanie zelených smoothie – nápojov s jedinečnými chuťovými vlastnosťami. Keď vidím, ako ľudia dočista vylizujú poháre, zdá sa mi, že počujem aj ich príjemné mľaskanie."

Čo je to "smoothie"?

Bežné americké slovo „smoothie“, žiaľ, nemá v slovenskom slovníku cudzích slov ekvivalent, ktorý by ho presne vystihoval. „Smoothie“ vo všeobecnosti definovať ako hustý nápoj krémovej konzistencie urobený z pyré ovocia alebo zeleniny. Túto definíciu posunula úplne novým a inovatívnym smerom práve Victoria Boutenko, keď objavila liečivé účinky „zelených smoothie“ a zhrnula ich v tejto knihe.

Zelené smoothie je hustý nápoj z listovej zeleniny s pridaním malého množstva ovocia a vody. Zelené, živé potraviny v lahodnej forme, ktoré sú samy osebe obrovskou injekciou chlorofylu, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidantov sú nenahraditeľné pre náš organizmus.

Recepty

V Zelenej revolúcii autorka prináša 200 receptov, ktoré v sebe spájajú jednoduchosť (čo sa týka ingrediencií) a rozmanitosť chutí. Naučte sa ako si namixovať chutné zdravé nápoje!

RAŇAJŠIE ROZBEHOVÉ SMOOTHI 
2 litre podľa Victorie Boutenko
Zmiešať zopár púpavových listov, 2 stonky zeleru, kúsok čerstvého ďumbiera, 2 broskyne a ½ ananásu.

SMOOTHIE STIMULUJÚCE PAMÄŤ
2 litre
Zmiešať 2 hrnčeky čerstvo odcviknutého petržlenu, 1 biouhorka aj so šupou, šťava z 1 limety, 2 zrelé hrušky, ½ jablka a 2 hrnčeky vody.

200 overených receptov a všetko o revolúcii vo výžive nájdete v novinke Zelené smoothie.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9