Po zjedení PIZZE dochádza k tejto REAKCII v tele: Do TROCH hodín ZMENA v imunitných bunkách!

14.05.2021

Ani s ním, ani bez neho? Hoci sa bez sodíka nedá žiť, jeho zvýšené množstvo zase môže narobiť množstvo problémov v tele. Podľa vedcov by soľ mohla narušiť imunitné bunky v tele.

Strava s vysokým obsahom soli sa spája s mnohými problémami, ku ktorým dochádza v tele. Podľa novej štúdie sa môže podpísať pod zníženú energiu, ktorú vyprodukujú bunky imunitného systému a zabráni tak normálnej činnosti organizmu. Výsledky štúdie boli zverejnené v časopise Circulation.

Čítajte tiež: KORONAVÍRUS sa dostane aj tam, kde by ste to najmenej čakali: Toto SPRAVÍ s mužskou PÝCHOU

Vplyv na imunitné bunky

Konzumácia nadbytku sodíka sa už dávnejšie spája s mnohými zdravotnými problémami, vrátane vysokého krvného tlaku a vyššieho rizika mŕtvice, srdcového zlyhania, osteoporózy, rakoviny žalúdka a chorôb obličiek, ako sa uvádza na livescience.com.

„Samozrejme, prvá vec, ktorá s tým súvisí, je kardiovaskulárne riziko,“ uviedol vo vyhlásení spoluautor Markus Kleinewietfeld, docent na Hasselt University v Belgicku. „Ale viaceré štúdie preukázali, že soľ môže ovplyvňovať imunitné bunky rôznymi spôsobmi.“ 

Ak by soľ narušila imunitné funkcie na dlhšiu dobu, mohlo by to potenciálne viesť k zápalovým alebo autoimunitným ochoreniam v tele, ako dodal spomínaný odborník.

Vyprodukovali menej energie

Pred niekoľkými rokmi skupina vedcov v Nemecku zistila, že vysoké koncentrácie solí v krvi môžu mať priamy vplyv na fungovanie skupiny buniek imunitného systému známych ako monocyty, ktoré sú prekurzormi buniek, nazývaných fagocyty, ktoré identifikujú a pohltia patogény a infikované alebo mŕtve bunky v tele.

V novej štúdii uskutočnili Kleinewietfeld a jeho kolegovia sériu experimentov, aby zistili, ako k tomu dochádza. Najskôr si to priblížili v laboratóriu pomocou myších a ľudských monocytov. Zistili, že do troch hodín po vystavení vysokej koncentrácii solí imunitné bunky vyprodukovali menej energie alebo adenozíntrifosfátu (ATP).

Mitochondrie, „elektrárne“ buniek, vyrábajú ATP z energie, nachádzajúcej sa v potravinách, pomocou série biochemických reakcií. ATP podporuje mnoho rôznych bunkových procesov, napríklad reguláciu metabolizmu.

Vedci konkrétne zistili, že vysoké koncentrácie solí inhibujú skupinu enzýmov známych ako komplex II v reťazovej reakcii, ktorá produkuje ATP, čo vedie k tomu, že mitochondrie produkujú menej ATP. S menším počtom ATP (menej energie) monocyty dozrievali do abnormálne vyzerajúcich fagocytov.

Vedci zistili, že tieto neobvyklé fagocyty boli účinnejšie v boji proti infekciám. Napriek tomu to nemusí byť nevyhnutne dobrá vec, ako tvrdia vedci, pretože zvýšená imunitná odpoveď môže viesť k väčšiemu množeniu zápalov v tele, čo zase môže zvýšiť riziko srdcových chorôb.

Zrejme nejde o dlhodobý efekt

Vedci následne uskutočnili viac experimentov na ľuďoch. V jednom z nich zdraví mužskí účastníci užívali denne tabletky s doplnkom soli v množstve 6 000 miligramov - takmer trojnásobok odporúčaného množstva - počas dvoch týždňov. V ďalšom experimente skupina účastníkov zjedla celú pizzu z talianskej reštaurácie. Výskumníci spozorovali, že po zjedení pizze, ktorá obsahovala 10 000 mg soli, mitochondrie účastníkov produkovali menej energie. Na druhej strane, tento efekt nebol dlhotrvajúci. Osem hodín po tom, ako účastníci zjedli pizzu, krvné testy preukázali, že ich mitochondrie opäť fungujú normálne.

„To je dobrá vec,“ uviedol vo vyhlásení Dominik Müller, profesor Centra molekulárnej medicíny Maxa Delbrücka. „Ak by to bol dlhotrvajúci efekt, obávali by sme sa, keby bunky dlho nedostávali dostatok energie.“

Stále nie je jasné, či sú mitochondrie ovplyvnené dlhodobo, ak človek konzumuje stravu s vysokým obsahom solí. Vedci dúfajú, že časom pochopia, či môže soľ pôsobiť na iné bunky, pretože mitochondrie sa podľa vyhlásenia vyskytujú takmer v každej bunke tela.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie strava soľ immunity

14.05.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia