Odhaľte zdravotné PROBLÉMY jediným POHĽADOM: Toto o vás prezradí BRADA!

10.10.2020

Niekedy sa stačí pozrieť do zrkadla a zistíte, v čom je problém. Tentokrát však upriamte svoju pozornosť na dolnú časť tváre, konkrétne na svoju bradu, ktorá môže čo-to prezradiť o vašom zdraví.

Naše brady nám môžu prezradiť niečo o našom detstve,“ myslia si vedci, ktorí pred pár rokmi zrealizovali zaujímavú štúdiu. Predmetom výskumu bolo približne 6 600 tínedžerov vo veku od 12 do 17 rokov a mali pravdu!

Čítajte tiež: STOP nosovým kvapkám: Jedinečný trik, ako uvoľniť upchatý nos za 20 sekúnd

Pozrite sa, ako detstvo ovplyvňuje tvar vašej brady a čeľuste:

Vypuklá brada (prognatizmus)

Ľudia s vyčnievajúcou dolnou čeľusťou sa môžu pochváliť dobrými svalmi a silnou kostrou, sú však tiež náchylní na bacuľatosť. Ak je čeľusť symetrická, potom je to presne odkaz jedného z rodičov alebo predkov.

Šikmá brada smerujúca dozadu

Retrognatia je abnormálne postavenie čeľuste ustupujúcej dozadu. Táto brada hovorí o slabo vyvinutom svalstve, pružnej kostre, nedostatku sklonu k bacuľatosti a predispozícii k farbosleposti. Pri narodení majitelia takejto brady vážia menej. Dedičnou vlastnosťou je aj symetrická šikmá brada.

Asymetrická čeľusť

Asymetria čeľuste nie je vrodená, ide o získanú črtu. Objavuje sa v dôsledku stresu tela v detstve, napríklad nedostatku bielkovín, vplyvu ťažkých kovov, obezity a fajčenia. Dôvodom môže byť veľká rodina alebo nízka úroveň príjmu, ktorá by mohla ovplyvniť výživu alebo kvalitu lekárskej starostlivosti.

Vypuklé aj šikmé brady môžu byť asymetrické. Podľa výsledkov štúdie sa tento typ brady našiel u každého štvrtého „testovaného subjektu“. Slabá asymetria nie je voľným okom viditeľná, ak nie ste čeľustný ortopéd. Existujú však spôsoby, ako sa dať skontrolovať. 

Máte asymetrickú štruktúru čeľuste, ak:

  • viac žujete pravou alebo ľavou stranou
  • používate zuby na drvenie tvrdých potravín
  • zubný povlak sa javí na niektorých zuboch silnejší
  • niekedy vám krvácajú ďasná

Symetrická plochá brada

Podľa výsledkov štúdie symetrická plochá štruktúra čeľuste naznačuje, že ide o úplne zdedenú vlastnosť, ktorá nebola ovplyvnená vonkajšími faktormi ani prostredím.

Fotogaléria


Tagy:
zdravie brada čeľusť

10.10.2020  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia