Nič nevylieči virózu a chrípku tak rýchlo, ako toto: Čo robiť, keď na vás niečo lezie!

16.09.2018

Leto sa pomaly blíži ku koncu a o slovo sa prihlásia vírusy, poletujúce všade naokolo! Ten moment, keď vykročíte za hranice našich útulných príbytkov do chladnejšieho počasia a nečakane kýchnete, vám dá prvú predzvesť odvrátenej stránky jesenného obdobia. Ako zvrátiť prvé príznaky blížiacej sa choroby?

Tak často skloňované a zatracované. Virózy riešime každý rok, či už na vlastnej koži, alebo len ako medializovanú celebritu, o ktorej sa stále píše a hovorí. Pravdepodobnosť, že dostaneme nádchu alebo chrípku, je teraz pomerne vysoká. Po bolestiach zubov sú virózy druhou najčastejšou chorobou na svete. Stačí, aby si niekto v našej blízkosti kýchol či zakašľal a problém je na svete. Vyhnúť sa im je veľmi ťažké. Aspoň tak tomu bolo doteraz..

Čítajte tiež: Citrónová voda ako mýtus? Veľký omyl o trende, ktorý vám otvorí oči

Dovolenka na predpis

Londýnski vedci však prichádzajú s prevratným zistením, ktoré zatočí s blížiacou sa chorobou. Podľa profesora Fulvio D’Acquisto z univerzity Queen Mary v Londýne a jeho tímu chorobu veľmi rýchlo porazí zmena životného prostredia a dovolenka. Údajne majú veľkú silu, aktivujú imunitný systém, ktorý je vďaka tomu posilnený. Imunológovia z Veľkej Británie jednoznačne tvrdia, že by dovolenka mala byť predpisovaná pacientom.

Preventívne a liečivé účinky má hlavne u tých, ktorí často trpia chorobami dýchacích ciest, chrípkami a autoimunitnými poruchami, ako sa uvádza na indianexpress.com. Častejšie dovolenkovať by mali tiež pacienti s oslabeným imunitným systémom, reumatici, ale ľudia s roztrúsenou sklerózou.

Podľa štúdie prostredie, ktoré podnecuje zvedavosť, by mohlo obnoviť imunitný systém. Na účely tejto štúdie boli účastníkmi myši, ktoré strávili dva týždne vo veľkej klietke s hračkami. Nachádzali sa v inom, vzrušujúcom sa prostredí, ktoré podporilo ich biele krvinky, bojujúce s infekciami.
 

"Ide o pozoruhodné zistenie, pretože sme im nedali žiadne lieky. Len sme zmenili prostredie, v ktorom bývali," tvrdí Fulvio D'Acquisto.

Ako odborník dodal, zmenou prostredia a dovolenkou by mohli lekári zvýšiť účinky bežných liekov a taktiež podporiť tak pacientovu celkovú pohodu. Taktiež by dovolenka mohla výrazne pomôcť a zlepšiť liečbu chronických ochorení.

Rýchlejšie zotavenie

Imunitu výrazne podporujú a posilňujú obranyschopnosť výlety do prírody a zmena podnebia. Dokonca tí, ktorí už ochoreli, sa vďaka dovolenke zotavia rýchlejšie a zamestnancom, ktorí trpia syndrómom vyhorenia, dá novú chuť do života. Sviatky sú tak skvelé nielen pre oddych, ale taktiež môžu zlepšiť zdravie.

Fotogaléria

16.09.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Špuntík

Diskusia