Čo sa stane po dosiahnutí orgazmu? Zaujímavé veci, s ktorými treba počítať!

05.06.2017

Žiadny výmysel! Skutočne sa dejú. Pozrite sa na bizarné veci po dosiahnutí rozkoše, ktoré potvrdzuje vedecká literatúra. Ide o tzv. peri-orgazmické javy, objavujúce sa predovšetkým u žien. Aj keď orgazmus je sám o sebe o potešení, uvoľnení a príjemných pocitoch, nežnejšie pohlavie môže po ňom zažívať vedľajšie účinky.


Návaly tepla, zvýšené búšenie srdca, ťažšie dýchanie, ale i pocity šťastia a nekonečnej relaxácie. To sú typické prejavy orgazmu. Ten však môže privolať i menej príjemné pocity, ktoré niektorí môžu zažiť na vlastnej koži!

Halucinácie

Pocity, akoby sa vznášali či lietali, nie sú ničím nezvyčajným. Niektoré ženy sa v jednej štúdii priznali, že sa vďaka partnerovi dostali doslova do iného sveta a zažili "rozšírenú sexuálnu reakciu". Cítili sa tak, akoby leteli, čo potvrdila turecká štúdia z roku 2011. Vyše 75 percent žien uviedlo, že dokonca zažili pocit, akoby opustili svoje telo. Štvrtina respondentov sa zase priznala, že po orgazme zaznamenala fenomén déjà vu - silné vnímanie už existujúcej skúsenosti.

Kýchanie

Podľa odborníkov sa po orgazme u človeka aktivuje jedna časť parasympatického nervového systému a spúšťa iný proces, ktorý spôsobuje kýchanie. Už v roku 1972 sa písalo o 59-ročnom mužovi, ktorý po dosiahnutí vyvrcholenia stále kýchal a tieklo mu z nosa.

Choroba

Tentokrát sa to týka mužov. Po ejakulácii môže u nich dôjsť k post-orgazmickému syndrómu ochorenia, ktorý sprevádza únava, prehriatie a dokonca môže dôjsť k stavu, podobnému chrípke. Príznaky nastúpia veľmi rýchlo a môžu trvať štyri až sedem dní. Vedci to vysvetľujú tak, že telo môže nesprávnym spôsobom identifikovať proteíny v ejakuláte ako votrelcov. Výsledkom je aktivácia imunitného systému.


Tajomstvo vzniku chorôb odhalené: Neskutočné, čo je na vine!


Záchvaty

Jedným z najnepríjemnejších príznakov orgazmu je orgazmolepsia, forma reflexnej epilepsie. Prvýkrát bola zaznamenaná v roku 1960 u 23-ročnej tehotnej ženy, u ktorej sa záchvaty opakovali aj po pôrode a častokrát po vyvrcholení. Epileptické záchvaty mal aj 20-ročný pacient po masturbácii alebo sexuálnych fantáziách. Údajne by mohlo ísť o zápal amygdaly spojený s nedostatkom hypocretínu.

Bolesť hlavy

Bolesti hlavy súvisiace s orgazmom sú často prepieranou témou v literatúrach. Bolesť trvá zvyčajne niekoľko minút až tri hodiny a zmierniť sa dá antimigrénovou medikáciou. Ide o bolesti hlavy typu 2, označené ako bilaterálne, výbušné a vyvolané vzrušením.

Plač

Je jeden z najčastejších prejavov po dosiahnutí orgazmu, ktorý sa vyskytuje v stabilnom vzťahu. Ide o príznak stavu, ktorý sa volá postkoitálna dysfória (PCD) alebo aj posexuálne blues. Jedna štúdia potvrdila, že PCD zažilo v určitom období svojho života až 46 percent z 230 austrálskych študentov vysokých škôl. Najzaujímavejší je fakt, že iná štúdia zase preukázala vyšší výskyt PCD medzi jednovaječnými dvojčatami. Preto je pravdepodobné, že tento stav môže byť dedičný.

Orgazmus v nohe

Jedna správa z roku 2013, uverejnená v časopise Journal of Sexual Medicine, hovorí o 55-ročnej žene, ktorá údajne prežila vaginálny orgazmus v nohe. Podľa vedcov je to spôsobené čiastočnou regeneráciou poškodených nervových vlákien v nohe.

Aj keď na prvá pohľad ide o zvláštne príznaky, nie je to nič neobvyklé, kvôli čomu by bolo potrebné navštíviť lekára. Jednoducho sa dejú.. Hoci ich niektorí musia doslova pretrpieť, samotné prežitie neopísateľného pocitu pri orgazme jednoducho stojí za to!

Čítajte tiež: Mýtus, ktorému sme verili dlhé roky, zborený: Soľ potrebujeme, nie je nebezpečná!

05.06.2017  |  Text: Janka   |  Foto: Profimedia.sk  |  Zdroj: foxnews.com

Ďalšie články

Diskusia