Bežný NÁPOJ útočí na vážny zdravotný PROBLÉM: ZABRÁNI budúcim zlyhaniam SRDCA!

11.09.2021

Vysoký krvný tlak, známy tiež ako hypertenzia, je predzvesťou vážnych srdcových problémov, preto sa ho treba zbaviť! Výskumy odporúčajú jednoduchý nápoj, ktorý si môžete pripraviť doma a ktorý dá hypertenzii „na frak“.

Krvný tlak stúpa vtedy, keď sa krvné cievy zužujú. Keď sa tak stane, transportuje sa cez ne menej krvi. To spôsobuje nadmerné namáhanie srdca a zvyšuje riziko srdcových chorôb. Preto je dôležité, čo najskôr sa zbaviť hypertenzii!

Čítajte tiež: PREČ s nepeknými kožnými výrastkami: 8 jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť BRADAVÍC bez lekára

Účinok medu a cesnaku

Zmena stravy môže byť jedným z účinných spôsobov, ako to dosiahnuť. Podľa výskumu zverejneného v časopise Pakistan Journal of Food Sciences je čaj s cesnakom a medom víťaznou kombináciou, ktorá prispieva k zníženiu hypertenzii, ako sa píše na express.co.uk.

Štúdia zistila antihypertenzný účinok cesnakovo-medového čaju priamo na ľuďoch. Do štúdie bolo zahrnutých dvadsaťštyri účastníkov, ktorí trpeli týmto zdravotným problémom. Na identifikáciu účinku cesnaku a medu na vysoký krvný tlak sa hypertenzným osobám podalo 3 g, 5 g, 7 g cesnaku a med vo forme čaju počas 42 dní. Následne prebehla analýza vo vzťahu k systolickej a diastolickej krvi na posúdenie účinku.

Krvný tlak sa zaznamenáva dvoma číslami. Systolický tlak (vyššie číslo) je sila, ktorou vaše srdce pumpuje krv okolo tela. Diastolický tlak (nižšie číslo) je odpor voči prietoku krvi v cievach. Oba sú merané v milimetroch ortuti (mmHg). Údaje získané počas štúdie boli podrobené štatistickej analýze.

Nová doplnková liečba? 

Výsledky ukázali, že pravidelná konzumácia cesnakovo-medového čaju preukázala významné zníženie zvýšeného krvného tlaku.

"Výsledné údaje dokazujú, že cesnak a med majú sľubný antihypertenzívny potenciál proti vysokému krvnému tlaku," uzavreli vedci. "Cesnak a med sú vysoko tolerované a môžu byť považované za možnosť doplnkovej liečby hypertenzie."

Fotogaléria


Tagy:
cesnak zdravie med hypertenzia vysoký krvný tlak

11.09.2021  |  Foto: gettyimages.com  |  Autor: © Zoznam/Janka

Ďalšie články

Feminity.sk

Diskusia