Už žiadne bolestivé vŕtanie kazov: Na svete je gél, ktorý vás zbaví trápenia za pár minút!

19.10.2018

Sen sa stáva realitou! Vŕtanie zubov nemá rád nikto. O to viac poteší pacientov informácia, že zubári budú mať k dispozícii pri odstraňovaní kazov aj alternatívu vŕtačky – špeciálny dentálny gél, ktorý má schopnosť pokazené miesto za pár minút bezbolestne zlikvidovať.

Stomatológovia hovoria o revolúcii v zubárstve! V Česku už majú možnosť vymeniť vŕtačku za špeciálny dentálny gél, uvádza portál TN.cz. Ako však dopĺňa prezident Českej stomatologickej komory Roman Šmucler, v niektorých prípadoch budú musieť zubári siahnuť aj po vŕtačke, ak bude napríklad potrebné pacientovi upraviť sklovinu.

Čítajte viac: Vytrhli vám ďalší zub? Varovný signál, ktorý predpovedá skryté zdravotné riziko

Takisto upozorňuje, že gél by nemali používať laici, ale špecialisti, ktorí budú ovládať presný postup jeho použitia. Prízvukuje, že podobne, ako v prípade vŕtania, ide o preparáciu živého tkaniva, ale na chemickom princípe.

Po tom, ako zubár aplikuje gél na kaz, počká dve-tri minúty a po ich uplynutí kaz odstráni pomocou zubárskych nástrojov. Dodáva, že celá procedúra sa zaobíde bez anestetika. Účinnou látkou je vysoko koncentrovaný papaín, prírodný enzým, ktorý sa nachádza aj v ovocí papája. Má unikátnu schopnosť rozpúšťať zubný kaz bez toho, aby spôsoboval vedľajšie zdravotné komplikácie.

Ak ste v článku nenašli to, čo vás zaujíma, kliknite aj na tento ODKAZ.

Fotogaléria


Tagy:
vŕtanie zubný kaz dentálny gél

19.10.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Diskusia