Doktor Oto Sova: Vitamín B17 pri liečbe rakoviny – uznávaný, ale aj zatracovaný

17.10.2018

Marhuľové jadierka ľudia väčšinou odhadzujú. A to je možno škoda. Obsahujú totiž veľmi zaujímavú látku – vitamín B17, ktorý by podľa doktora Ota Sovu mohol telu pomáhať bojovať proti zhubnému rakovinovému bujneniu.

Vitamín B17 alebo „amygdalín“ má svojich zástancov, ale aj odporcov. V zahraničí však existujú alternatívne zdravotnícke zariadenia, ktoré amygdalín aplikujú ako primárnu alebo sekundárnu protirakovinovú liečbu. Jedným z tých, ktorí hovoria v prospech jeho vlastností, je aj vedec a biochemik Oto Sova z vedecko-výskumného ústavu BOOS-BS.

Čítajte viac: Nedajte šancu zákernému typu rakoviny: Chorobu prezrádza aj pocit plného brucha!

Účinky vitamínu B17 alebo amygdalínu na organizmus začal prvýkrát študovať a propagovať v druhej polovici 20. storočia biochemik Ernst Theodore Krebs mladší. Domnieval sa, že by mohol byť kľúčom k liečbe rakoviny, ale označili ho za šarlatána. Vedecká verejnosť vystúpila s protiargumentami a niektorí vedci dokazovali, že preparát opisované vlastnosti nemá. „Postupne sa zistilo, že rôzni vedci študovali rôzne látky - amygdalín, ako aj laetryl, ktorý má podobné zloženie. Metódou autofokusácie je možné obe látky od seba dokonale oddeliť a študovať osobitne, aby sa výsledky štúdie nezamieňali. Zdá sa, že laetryl nemá skutočne žiadne účinky na rakovinové bunky, ale amygdalín, čiže ten pravý B17 vitamín, áno. Dodnes nie je tento spor rozhodnutý, ale v  príprave podporných látok v boji o zdravie sa B17 ako amygdalín čoraz častejšie využíva,“ hovorí doktor Oto Sova, ktorý sa zaoberá výskumom rastlín a bioaktívnych látok.

Kyanid a marhuľové jadierka

Podľa slov Sovu majú z prírodných produktov najvyšší obsah vitamínu B17 marhuľové jadierka, ktoré sme ako deti lúskali a jedli a rodičia nám hovorili, že ich nesmieme jesť, lebo vraj obsahujú nebezpečný kyanid. „Pri bežnej konzumácii neobsahujú toľko kyanidu, aby boli pre človeka nebezpečné,“ prízvukuje.

Ako ďalej vysvetľuje, pri metabolizme amygdalínu vzniká na určitom stupni kyanid, ale iba vtedy, ak je prítomný jeden enzým, ktorý normálne bunky nemajú, takže v normálnych bunkách tento kyanid nevzniká. „Lenže práve rakovinové bunky majú oxidoredukčný enzým, a preto v rakovinových bunkách dôjde k vytvoreniu kyanidu, ktorý ich vlastne zabíja. Toto je aktuálna teória, ktorá ako jediná dokáže vysvetliť, prečo je vitamín B17 pre rakovinové bunky nebezpečný a likviduje ich,“ dodáva.

Dopĺňa, že v Mexiku robia pokusné liečby, v rámci ktorých podávajú pacientom denne až 9 gramov čistého amygdalínu, 25 gramov vitamínu C a saponíny, látky, ktoré znižujú povrchové napätie v orgánoch a zabraňujú rakovinovým bunkám, ktoré blúdia v riečisku, uchytiť sa. V danom zariadení dosahujú 82-percentnú účinnosť v liečbe, konštatuje výskumník.

Spresňuje, že kyanidu v jadierkach sa netreba prehnane obávať. Smrteľná dávka čistého kyanidu je asi 200 miligramov, čiže človek by tých jadierok musel zjesť obrovitánske množstvo. Denne stačí človeku 0,5 g alebo 0,1 gramu B17, čo predstavuje 10 - 12 jadierok z marhúľ, alebo iných plodov, napríklad mandlí. Presne stanovené to nie je,“ ozrejmuje.

Zmätok v pátraní po dôkazoch

„Vo svetovej literatúre sú uvedené aj pozitívne, aj negatívne vedecké dôkazy. Pri ich štúdiu som narazil na jednu háklivú vec - ani v jednom prípade nebolo presne definované, čo skúmali, či mali vyčistený laetril alebo amygdalín, alebo ich skúmali spolu. Väčšinou ich skúmajú spolu, a neskôr, na základe toho, ktorej látky použijú viac, sa odvíja aj výsledok – pozitívny alebo negatívny účinok vitamínu B17,“ vysvetľuje.

Vitamín B17 skúmal aj doktor Sova v rámci spektometrických štúdií: Keďže sme chceli vytvoriť čo najčistejší a najlepší vitamín B17, použili sme doteraz používané analytické metódy, a to spektroskopiu, ktorá v ultrafialovom svetle, pri vlnových dĺžkach od 110 až 180 nanometrov, umožňuje veľmi dobre od seba oddeliť laetril a amygdalín. V roztoku sa ale už oddeliť od seba tieto látky nedajú. Potom sme použili a prišli na metódu elektrofokusácie, kde za pomoci elektrického prúdu, čiže bez použitia chémie, dokážeme oddeliť laetril od účinného amygdalínu a získať tak čistú látku. Inde sa na oddelenie látok využívajú extrakčné metódy ako extrakcia acetónom, chloroformom a podobne.“

Je teda vitamín B17 jednou z možných ciest prevencie onkologických ochorení? Podľa doktora Sovu závisí vznik rakoviny od viacerých faktorov, napríklad od životného štýlu. Ľuďom hovorí, že proti žiadnej chorobe neexistuje len jeden liek. „Použime všetko, čo máme. Človek, ktorý má rakovinu, musí ísť na operáciu, musí ísť na ožarovanie, prípadne chemoterapiu a mal by brať predpísané lieky. Aj ten, kto sa rozhodne užívať vitamín B17, by mal dodržať všetky lekárske postupy,“ myslí si. „Ale stále hovorím, že pokiaľ to neuškodí, prečo niečo neužívať navyše?“ uzatvára.

 

Fotogaléria


Tagy:
rakovina Oto Sova vitamín B17

17.10.2018  |  Foto: archív O. Sovu, Gettyimages.com  |  Zdroj: tlačová správa, zh

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia