Sobota18. máj 2024, meniny má Viola, zajtra Gertrúda

Čo sa stane, ak zalejete bobkové listy olivovým olejom? Budete ohromení!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: gettyimages.com)

Bobkový list sa už dlhé roky používa v kuchyniach ako korenie najmä do kyslejších jedál. Ochutí množstvo pokrmov, preto nesmie chýbať žiadnej gazdinke. Dokáže však oveľa viac! Bobkový list totiž lieči aj rôzne zdravotné problémy.

Čím je výnimočný?

Vyznačuje sa aromatickou vôňou a dodá pokrmom ten správny šmrnc. Málokto však vie, že ho možno využiť aj pre naše zdravie. Vďaka nemu môžete mať v rukách účinný liečivý prostriedok, ktorý vás zbaví mnohých zdravotných ťažkostí.

Čítajte tiež: Veľký TEST pív z plechoviek: Chuťové fiasko, o ktorom spotrebitelia netušia!

Zdravotné výhody bobkového listu:

  • Podporuje imunitný systém.
  • Uľavuje od bolesti (migrény, kĺby, brušné).
  • Detoxikuje organizmus.
  • Upokojuje nervový systém.
  • Zlepšujú celkovú mentálnu aktivitu.
  • Možno ho použiť pri liečení kŕčových žíl.
  • Podporuje trávenie.
  • Prečisťuje močové cesty.
  • Mierne riedi krv.
  • Dobre prekrvuje končatiny (studené ruky, nohy).

Príprava liečivého oleja

S jeho pomocou môžete vyrobiť liečivý olej, ktorý je extrémne silný a má užitočné liečivé vlastnosti. Ako ho pripraviť a použiť vo svoj prospech?

Na výrobu liečivého oleja potrebujete 30 gramov bobkových listov a 250 ml olivového oleja. Rozdrvte bobkové listy na drobné kúsky a polejte ich olivovým olejom. Následne zmes vložte do sklenenej fľaše, poriadne uzatvorte a nechajte postáť  na tmavom a chladnom mieste 14 dní. Občas z času na čas pretrepte. Po dvoch týždňoch zmes preceďte cez kúsok tkaniny do inej nádoby a olej uložte späť na chladné a tmavé miesto. Účinný liek je na svete!

Čo sa stane, ak
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: gettyimages.com)

Použitie

Bolia vás kĺby? Vyskúšajte tento liečivý olej, ktorý však pred nanášaním trochu zohrejte nad parou. Môžete ho použiť tiež na zapálené lymfatické vredy, migrény a ušné infekcie. Bolesť hlavy zmizne po tom, čo si olej aplikujete na spánky.

Tento laurelový olej sa často porovnáva s aspirínom. Má totiž takmer rovnaké účinky ako táto tabletka. Môžete po ňom siahnuť, ak vás bolí brucho, máte črevné problémy, je účinný na normalizáciu pečene a funkcie obličiek a taktiež zlepšuje apetít. Ukázal sa ako veľmi účinný liek pri prevencii mnohých zdravotných problémov. Má schopnosť zvýšiť odolnosť tela voči akémukoľvek typu infekcii a skvele nakopne váš imunitný systém. Taktiež dokáže nahradiť pleťový krém. Je efektívny v boji prori akné a čiernym bodkám!

Viac o téme: ZdravieOlivový olejBobkové listy
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Lifestyle

Článkov: 9