Streda12. jún 2024, meniny má Zlatko, zajtra Anton

Páni, toto je 6 spôsobov, ako zlepšiť svoj sexuálny život BEZ LIEKOV

(Zdroj: GettyImages)

Podľa mnohých reklám stačí, aby si muži dali tabletku a prebudia svoj spiaci sexuálny život. Či už je problémom erektilná dysfunkcia - neschopnosť udržať erekciu pri sexe - alebo nízke libido, lieky sa zdajú byť najrýchlejším a najjednoduchším riešením.

Našťastie, existujú niektoré osvedčené prírodné spôsoby, ako môžu muži zvládnuť erektilnú dydfunkciu a zvýšiť svoju vitalitu. Navyše tieto stratégie môžu tiež zlepšiť ich celkové zdravie a kvalitu života v spálni aj mimo nej.

Odborníci z Harvard Medical School odporúčajú toto:

Pohybujte sa

Výskum ukázal, že pravidelné cvičenie je jedným z najlepších liekov na erektilnú dysfunkciu. Jedna štúdia na takmer 32 000 mužoch vo veku 53 až 90 rokov zistila, že časté intenzívne cvičenie rovnajúce sa behu aspoň tri hodiny týždenne alebo hraniu tenisu päť hodín týždenne bolo spojené s o 30 % nižším rizikom erektilnej dysfunkcie v porovnaní s malým alebo žiadnym cvičením. Nezáleží na tom, ako sa hýbete - aj chôdza je skvelá - pokiaľ sa hýbete.

Správne sa stravujte

Dajte si záležať na ovocí, zelenine, celozrnných výrobkoch a rybách a zároveň uberte na červenom a spracovanom mäse a rafinovaných obilninách. Tento typ stravy znížil pravdepodobnosť erektilnej dysfunkcie v Massachusettskej štúdii o starnutí mužov.

Ďalšia rada: chronický nedostatok vitamínu B12, ktorý sa nachádza v mušliach, lososoch, pstruhoch, hovädzom mäse, obohatených obilninách a jogurtoch, môže poškodiť miechu a potenciálne skratovať nervy zodpovedné za vnímanie, ako aj za prenos správ do tepien v penise. Multivitamíny a obohatené potraviny sú najlepšou voľbou pre tých, ktorí zle vstrebávajú B12, vrátane mnohých starších dospelých a všetkých, ktorí trpia atrofickou gastritídou, čo je stav, ktorý môže postihnúť takmer každého tretieho človeka vo veku 50 rokov a viac. Dbajte aj na dostatočný príjem vitamínu D, ktorý sa nachádza v obohatenom mlieku alebo jogurte, vajciach, syre a tuniakovi v konzerve. Štúdia v časopise Atherosclerosis zistila, že muži s nedostatkom vitamínu D majú o 30 % vyššie riziko erektilnej dysfunkcie.

Skontrolujte si stav ciev

Medzi príznaky, ktoré vedú k zlému stavu ciev, patria prudko stúpajúci krvný tlak, hladina cukru v krvi, LDL (zlý) cholesterol, triglyceridy, nízky HDL (dobrý) cholesterol a zväčšujúci sa pás. Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste zistili, či je váš cievny systém - a teda aj vaše srdce, mozog a penis - v dobrej kondícii, alebo potrebuje vyladiť prostredníctvom zmeny životného štýlu a v prípade potreby aj liekov.

Zmerajte si pás

Pravdepodobnosť, že muž so 106-centimetrovým pásom bude mať erektilnú dysfunkciu, je o 50 % vyššia ako u muža s 82-centimetrovým pásom.

Schudnite

Obezita zvyšuje riziko cievnych ochorení a cukrovky, dvoch hlavných príčin erektilnej dysfunkcie. Nadmerný tuk navyše ovplyvňuje niekoľko hormónov, ktoré môžu prispieť k tomuto problému.

Navštívte svojho zubára

Štúdia v časopise The Journal of Sexual Medicine zistila súvislosť medzi ochorením ďasien a rizikom erektilnej dysfunkcie. Ochorenie ďasien spôsobuje chronický zápal, o ktorom sa predpokladá, že poškodzuje endotelové bunky, ktoré vystielajú cievy vrátane tých v penise.

Viac o téme: SexLibidoZdravy sexErektilna dysfunkcia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame


Zdravie

Výživa

Chudnutie

Kvízy

ZO ŽIVOTA

MAMA A DIEŤA

Zoznam ambulancií
Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu

Lifestyle

Článkov: 9