Najjednoduchšia metóda, ako vzkriesiť libido: Zmení váš život za dverami spálne!

06.07.2018

Sťažujete sa na neustálu únavu z nedostatku spánku? Existuje jeden dobrý dôvod, prečo by ste mali v noci spať odporúčaných osem hodín.

Ženy, ktorým chýba spánok, môžu podľa výskumníkov pociťovať nechuť k sexuálnym aktivitám. Platí to aj naopak a nielen u žien. Ako uvádza Daily Mail, muži s deficitom spánku doplácajú na nedostatok odpočinku zvýšenou hladinou stresového hormónu kortizolu a poklesom testosterónu.

Čítajte viac: Vstávate kvôli práci skoro ráno? Koledujete si o katastrofálne zmeny v organizme!

Podľa sexuálnej terapeutky Laurie Mintzovej sú spánok a sex úzko prepojené. Osemhodinový spánok nielenže zlepšuje pamäť a schopnosť koncentrácie, ale je tiež jedným z tajomstiev dobrej imunity a kvalitného sexuálneho života. Ľudia, ktorí si doprajú veľa spánku, majú podľa terapeutky aj viac orgazmov. Jednoducho povedané, vedú aktívnejší sexuálny život. Spánok totiž pomáha udržiavať zdravú hladinu pohlavných hormónov.

Paralýza intímneho života

Vplyv spánku na kvalitu a intenzitu sexuálneho života potvrdzujú aj vedecké výskumy. Znížené libido je problémom mnohých žien unavených z práce či výchovy detí. Podľa Mintzovej by sa takéto ženy nemali držať pravidla „nočného sexu“. Intimitu môžu spontánne vyhľadávať aj počas dňa.

U mužov má zvýšená hladinu kortizolu v krvi vyplývajúca z nedostatku spánku silný vplyv na libido a v kombinácii s nižšou hladinou testosterónu paralyzuje intímny život. Kortizol prispieva k zvyšovaniu hmotnosti, podieľa sa na ubúdaní svalovej hmoty a oslabuje imunitný systém. Testosterón má opačný efekt, no nedostatok spánku jeho účinok znižuje.

Podľa terapeutky je aj sex jednou z možností, ako docieliť pokojný spánok. Počas sexuálnej aktivity sa v tele uvoľňuje hormón oxytocín, nazývaný aj hormón lásky. Navodzuje pocit ospalosti a svojím pôsobením pomáha znižovať hladinu kortizolu. Je teda skvelým pomocníkom navodenia relaxu.   

Fotogaléria


Tagy:
sex spánok libido

06.07.2018  |  Foto: Gettyimages.com  |  Zdroj: zh

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia