Podceňovaný vitamín K2. Prečo je tak dôležitý?

19.04.2017

K2 nie je len pomenovanie pre druhý najvyšší vrch na svete, známe lezecké steny, starú električkovú súpravu, ale aj názov dôležitého vitamínu. Čo o ňom vlastne vieme?

Kostra slabne už po tridsiatke

Radi si zašportuje, zajazdíte na bicykli alebo obľubuje dlhé prechádzky v prírode? A viete, že robíte dobre? Podľa viacerých štatistik, až 60 percent nášho života mimo spánku strávime sedením. Preto je dôležité, aby sme zvyšné percentá využili aktívne a vyhli sa možným zdravotným problémom. Svoje telo by sme mali rozhýbať minimálne na 30 minút aspoň päťkrát do týždňa.

A to bez zdravých kostí jednoducho nejde. Vtedy do svojej funkcie nastupuje vitamín K2, ktorý udržiava normálny stav kostí a udržiava nás čo najdlhšie aktívnych.

Vstrebávanie vápniku do kostí

Zdravé kosti sa tiež spájajú s inou látkou – vápnikom. Ten je pre zdravie opornej sústavy rovnako dôležitý, avšak sa spája s rizikom zanášania ciev. Práve preto je tu vitamín K2, ktorý odvádza vápnik tam, kam má. A v neposlednom rade prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi a udržaniu zdravého krvného obehu. Kombinácia vápnika a vitamínu K2 navyše pomáha zachovať silu zubov, svalov a podporuje funkciu imunitného systému.

Najrizikovejšou skupinou sú ženy po menopauze a muži po andropauze. Kosti sa vtedy obnovujú pomalšie a vápnik sa do nich nedostatočne vstrebáva.

Doplňte si zásoby

V bežnej strave je vitamín K2 veľmi vzácny. Nájdeme ho v živočíšnych tukoch, v malom množstve v rastlinných olejoch, v brokolici, špenáte, pečeni, vajciach, mlieku a zrejúcich syroch. Aby ste však pokryli svoju dennú dávku, museli by ste museli vypiť 5 litrov mlieka, zjesť 5 litrov jogurtu alebo 4,4 kilogramov hovädzieho masa.

Potrebné množstvo tohto dôležitého vitamínu nájdete aj v kvalitnom výživovom doplnku Vitamín K2 od NaturaMed Pharmaceuticals. Najlepší účinok dosiahnete pri dlhodobom užívaní, no už prvá kapsula spustí potrebné procesy v tele. Vitamín K2 sa užíva 1x denne, no pre väčší účinok možno užiť aj 2 kapsuly.

Kúpite z pohodlia domova na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na www.vitamink2.sk

Fotogaléria

19.04.2017  |  Foto: NaturaMed  |  Zdroj: PR článok

Ďalšie články

Feminity.sk

PlniElanu.sk

Diskusia