Varovné znamenia, kedy vám môže ísť o život: Tieto bolesti hlavy už nie sú normálne!

12.06.2017

Bolesť hlavy je dosť nepríjemná záležitosť, ktorá môže človeka vyradiť z bežného života na celé hodiny. Vzniká z rôznych dôvodov a nemali by sme ju podceňovať. Opakujúce sa bolesti znižujú kvalitu života a môžu znamenať závažné ochorenie.

Ak ste doteraz netrpeli žiadnymi bolesťami a zrazu máte pocit, že vás bolí hlava neustále, navštívte svojho lekára. Rovnako tak urobte aj v prípade, že sa náhle zhoršila intenzita vašich pravidelných migrén. Je veľmi pravdepodobné, že bolesti hlavy vás neohrozia na živote a skúsený odborník si s nimi hravo poradí. Existujú však určité varovné signály, že s bolesťou nie je všetko v poriadku. Bolí vás hlava takto? Zbystrite pozornosť.

Silná náhla bolesť hlavy

Ak sa náhle objaví silná bolesť hlavy, ktorá neprestáva a máte pocit, že vás niekto udiera kladivom, mali by ste pre istotu vyhľadať odbornú pomoc. Mohlo by ísť o krvácanie do mozgu spôsobené prasknutou aneuryzmou. Nejde o klasickú ostrú bolesť, ktorá sa ustáli počas niekoľkých sekúnd alebo minút, táto je intenzívna. Akokoľvek vás bolesť zaskočí, radšej navštívte svojho lekára. Rovnako tak urobte v prípade, že trpíte na migrény a tú ktorú práve prežívate sa stupňuje, alebo je iná na akú ste zvyknutí.

Bolesť hlavy nie je jediný zdravotný problém

Trápi vás bolesť hlavy a máte horúčku? Mohlo by ísť o infekciu, či zápal mozgu. Lekára by ste mali navštíviť okamžite, ak je vaša bolesť hlavy a horúčka sprevádzaná zmeneným mentálnym stavom, napríklad si nemôžete spomenúť svoje na mená svojich detí, alebo okolie pozoruje, že sa správate veľmi čudne.


Nezvyčajný signál, že sa o vás pokúša mozgová porážka: Všímajte si túto časť tváre!


Bolí hlava aj oči

Ak vás bolí hlava aj oči a máte problémy s videním, môže vás trápiť akútny glaukóm, alebo nahromadenie tlaku v oku, ktoré obmedzuje tok krvi. Je potrebné, aby ste ihneď navštívili odborníka, pretože môžete oslepnúť.

Bolesť je koncentrovaná v spánkoch

Ak máte viac ako 50 rokov a vaša bolesť hlavy sa sústreďuje najmä v spánkovej oblasti, môže to byť príznak dočasnej arteritídy. Ide o stav, v ktorom sa artérie vo vašich spánkoch zapália. Lekára vyhľadajte, ak máte rozmazané videnie a bolesť je spojená s horúčkou. Ak sa váš stav nebude liečiť, môžete prísť o zrak.

Podliatina a bolesť hlavy

Ak ste si narazili hlavu a vznikla vám na mieste podliatina, bolesť hlavy môže naznačovať subdurálny hematóm, alebo pomalé krvácanie do mozgu. Neriskujte a choďte do nemocnice, zachránite si život.

Vaša bolesť hlavy je nákazlivá

Keď sa aj ľudia vo vašom blízkom okolí  začnú z ničoho nič  sťažovať, že ich bolí hlava, môže to byť príznakom otravy C02. Ak ste vyšli na čerstvý vzduch a vaša bolesť ustúpila, varujte ostatných a pootvárajte okná. Zavolajte plynárov, nech zistia, či naozaj nedošlo k úniku.

Čítajte tiež: Každodenné nebezpečenstvo, ktorému sme doma vystavení: Môže spôsobiť komplikácie!

Fotogaléria

12.06.2017  |  Text: pp   |  Foto: Thinkstock.com  |  Zdroj: prevention.com

Ďalšie články

Diskusia