Drastická premena, z ktorej vám pobeží mráz po chrbte: Choroba zmenila fitness trénerku na nepoznanie!

08.03.2017

Behom roka pribrala takmer 20 kíl! Krásna, vyšportovaná fitnesska Vicki Perez s pôvodnou váhou 59 kíl, si prvýkrát všimla, že sa niečo deje s jej telom v októbri 2015. I keď cvičila a dodržiavala životosprávu, ručička na váhe sa začala dvíhať nahor.

Ani nie do roka váha ukázala neuveriteľné číslo 78 kilogramov. Jej tvár a končatiny začali neprirodzene puchnúť, dokonca až tak, že nemohla nosiť svoje topánky.

Lekári športovkyni diagnostikovali Cushingov syndróm. Ide o endokrinologické ochorenie, spôsobené vysokou hladinou kortizolu v krvi. Ďalší šok prišiel potom, ako jej oznámili, že za chorobou je nádor na podmozgovej žľaze a musí okamžite podstúpiť zákrok. Po dvoch ťažkých operáciách sa už fitneska pomaly zotavuje. Aj preto sa rozhodla zverejniť svoj príbeh. Chce ním upozorniť ľudí, aby v žiadnom prípade nepodceňovali svoj zdravotný stav.

Foto: Málokto by povedal, že na obidvoch fotografiách je tá istá osoba.. (Foto: Profimedia.sk)

Myslela si, že zomrie

Pre Vicki, ktorá v súčasnosti študuje za dentálnu hygieničku, bola telocvičňa a posilňovanie veľkou vášňou. Keď choroba prepukla a prejavili sa prvé príznaky, trénovala každý deň. Preto bol pre ňu veľký šok, keď jej ruky, nohy a tvár začali puchnúť, akoby zadržiavala vodu.

„Moje nohy boli tak opuchnuté, že som musela nosiť pánske topánky, nemala som chuť výjsť z domu,“ hovorí Vicki.

Napriek zdravotným problémom, cvičila ďalej, čo jej stavu vôbec neprospievalo. Vo februári 2016 sa jej na rukách vyhádzali vyrážky a začali aj problémy s dýchaním, v anafylaktickom šoku ju previezli do nemocnice. Napriek mnohým vyšetreniam sa jej stav zhoršoval a lekári jej nevedeli pomôcť. Až špecialista na Cushingov syndróm prišiel so šokujúcou diagnózou – nádor na mozgu.

„Neviem, ako dlho tam ten nádor bol. Myslela som si, že zomriem,“ vyjadrila sa fitneska.


Preč s vatovými tyčinkami čo najskôr: Po tomto zistení už s nimi nadobro skoncujete!


Učila sa znovu chodiť

Vicki musela podstúpiť dve operácie. V júni 2016 jej vybrali časť nádoru z ľavej strany hypofýzy. Už dva dni po zákroku sa jej nohy vrátili do normálu.

„Bola som nadšená, cítila som sa skvele, no o mesiac som musela podstúpiť  druhú časť operácie,“ spomína.

Ako povedala, druhý zákrok bol oveľa náročnejší. Musela sa naučiť opäť chodiť. A to nebolo všetko. Narušenie produkcie hormónov u nej spôsobilo náhle zmeny nálady.

„Bola som nahnevaná, plakala som, hormóny si so mnou robili, čo chceli, myslela som, že sa zbláznim,“ vyjadrila sa.

Ako dodala, čakala ju dlhá cesta k zotaveniu. Po ôsmich mesiacoch je váha klesla na 68 kíl a konečne si mohla obliecť svoje oblečenie a obuť topánky.

Ešte nie som stopercentne v poriadku, ale už mi je oveľa lepšie. Musím sa vyhýbať emočnému stresu, ktorý by mohol u mňa spustiť šok,“ hovorí.

Veľkou oporou v ťažkých časoch jej bol malý syn, a ako povedala, bez neho by to isto nezvládla.

Čo je to Cushingov syndróm?

Ide o endokrinologickú poruchu spôsobenú vysokou hladinou kortizolu v krvi. Medzi prejavy ochorenia patria zvýšená chuť do jedla, obezita, únava, zmeny nálad, depresie, zvýšenie krvného tlaku, či cukru v krvi.

Čítajte tiež: Zaužívaný zvyk, ktorý je v skutočnosti absurdný: Tento pitný režim nepotrebujeme!

Fotogaléria

08.03.2017  |  Text: pp   |  Foto: Thinkstock.com  |  Zdroj: dailystar.co.uk

Ďalšie články

Diskusia